Uzdatnianie i dystrybucja wody

Szczecinianie mają gdzie ugasić pragnienie

Szymon Różański Dodany dnia: 13 czerwca 2024 12:11

 

W Szczecinie jest kilka miejsc, gdzie spacerowicze znajdą specjalne poidełka z przebadaną, zdatną do spożycia wodą. Upały na chwilę nas opuściły, ale ze spacerów warto korzystać.

Poidełka są jeszcze elementami przestrzeni, do których mieszkańcy Szczecina nie są przekonani. Ciągle wydaje się im, że to zwykłe kraniki, przy których myje się ręce lub opłukuje twarz. Nic bardziej mylnego! Woda z każdego z miejsc jest specjalnie przebadana i nadaje się do bezpośredniego spożycia. Poidełka ZWiKu są specjalnie oznaczone, żeby nikt nie miał już wątpliwości, że to woda smaczna i zdrowa.

„Wystarczy wziąć ze sobą bidon i nie trzeba się już martwić o odpowiednie nawodnienie podczas spacerów. Poidełka można znaleźć przy alejce spacerowej obok Arkonki, na Różance oraz Bulwarach więc wydarzenia plenerowe mają już zapewnione pitniki pod chmurką”- informuje ZWIK.

To jednak nie są jedyne miejsca, gdzie można napełnić bidon. ZUK także ma swoje urządzenia. Spotkać je można na Skwerze Misia Wojtka, w Parku Wolności, na Szymanowskiego, w Parku Kasprowicza przy Teatrze Letnim, w skateparku Chełminek przy ul. Chełmińskiej i Parku na Psim Polu na Os. Zawadzkiego-Klonowica. Szczecinianie zatem z pewnością mają gdzie ugasić pragnienie.

Źródło: ZWIK w Szczecinie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 13 czerwca 2024 12:11
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Szczecin: bezwykopowa wy…

  ZWIK w Szczecinie przystępuje do prac na ulicy Wielkopolskiej

  Kościan: powstają sieci …

  Wodociągi Kościańskie nie zwalniają tempa!

  WARMIŃSKO – MAZURSKIE FO…

  Zaczęli od zwiedzenia zmodernizowanej SUW „Północ”

  Biało-czerwone hydranty

  Aquanet Poznań: Tak przypominają o Powstaniu Wielkopolskim