samorząd

W Radomiu połączyli przyjemne z pożytecznym

Krzysztof Filipek Dodany dnia: 23 sierpnia 2023 21:16

Zbiornik retencyjny na osiedlu nad Potokiem W Radomiu dziś jest także miejscem małej rekreacji, to inwestycja zrealizowana z programu LIFE „Adaptacja do zmian klimatu poprzez zrównoważoną gospodarkę wodą w przestrzeni miejskiej Radomia”.

Jak przypominają Wodociągi Miejskie w Radomiu główne cele wykonanego zadania to adaptacja terenu zalewowego na Potoku Północnym w obszar wielofunkcyjny dla poprawy jakości wody, zwiększenia różnorodności biologicznej, jak również złagodzenie ekstremalnych przepływów wód dopływających do centrum Radomia rzeką Potok Północny poprzez wykonanie zbiornika przeciwpowodziowego o powierzchni ok. 2 ha. Miejsce znalazło również uznanie wśród okolicznych mieszkańców, można tu usiąść na ławeczce z widokiem na wodę i odpocząć. To zatem typowy przykład na połączenie pożytecznego z przyjemnym.

Źródło: Wodociągi Miejskie w Radomiu

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Krzysztof Filipek Dodany dnia: 23 sierpnia 2023 21:16
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Białogard: modernizacja …

    Lepsze parametry w ściekach

    Płock: 50-lecie kierunku…

    To kuźnia kadr dla Wodociągów

    Blaski i cienie bobrowej…

    W Polsce mieszka ok. 137 000 bobrów. To ponad 4 razy więcej osobników, niż 20 lat te…

    Jarocin: powstaje instal…

    W Cielszy pod Jarocinem trwa pionierska budowa