Działalność bieżąca

Walka o stawki za wodę i ścieki

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 6 września 2021 10:03

Walka o stawki za wodę i ściek

Warszawa: MPWIK utrzymuje wysokość taryf

MPWiK w Warszawie utrzymuje dotychczasową taryfę za wodę i ścieki na lata 2021-2024- informuje na swoich stronach Spółka. Wody Polskie jednak zapowiadają wydanie decyzji, zapewne zmieniającej wysokość taryf.

Spółka podkreśla, że taryfa została zatwierdzona w trybie tzw. milczącej zgody wobec braku rozpatrzenia przez Wody Polskie wniosków taryfowych złożonych przez MPWiK w ustawowym terminie.

„Jednocześnie wobec bezprzedmiotowości dalszego postępowania, pełnomocnicy Spółki wnieśli o stwierdzenie nieważności dwóch decyzji dotyczących wniosków taryfowych wydanych przez Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Zgodnie z wnioskiem MPWiK ceny pozostają na tym samym poziomie. Dzięki utrzymanej taryfie, w sytuacji wysokiej inflacji, mieszkańcy odczują realny spadek ceny usług” – informuje MPWiK w oświadczeniu, jakie zamieściło na swojej stronie.

Innego zdania są Wody Polskie, które podkreślają, że wkrótce wydadzą stosowną decyzję.

„Kwestia zatwierdzenia wskazanych taryf stanowi nadal przedmiot postępowania. Procedura jest w toku, a Prezes Wód Polskich wkrótce wyda decyzję w tej sprawie – podały Wody Polskie Polskiej Agencji Prasowej (PAP).”

Przypomnijmy, że Wody Polskie, odrzucając wniosek taryfowy MPWiK Warszawa,  argumentowało faktem, że spółka nie obniżyła cen za dostawy wody i odbiór ścieków mimo osiągniętego przychodu. Zwrócono także uwagę, że w czasie awarii kolektora Czajka i zrzucania ścieków do Wisły, nadal pobierano od mieszkańców opłaty za ścieki. Jak zakończy się spór na linii MPWIK Warszawa i Wody Polskie? Będziemy o sprawie informowali na bieżąco.

Redaktor Wodociągowiec

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 6 września 2021 10:03
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Na Odrze po kłopocie?

  Wody Polski ogłaszają sukces akcji lodołamania

  „Mętność w wodzie i mętn…

  Dzisiaj odbyło się weebinarium z cyklu Kawa z ekspertem

  O ponad 2 mln zł wzrosło…

  Większe dofinansowanie dla Zagnańska

  Gdynia: „Baza Kontenerow…

  Gdynia: „Baza Kontenerowa” w budowie