Ekspolatacja systemów kanalizacyjnych Oczyszczanie ścieków

Wielka modernizacja pod Bydgoszczą

Szymon Różański Dodany dnia: 4 grudnia 2022 15:12

Zakończono I etap przebudowy głównej przepompowni ścieków służącej mieszkańcom gm. Białe Błota pod Bydgoszczą. Inwestycja pochłonęła 3 mln zł. Za kolejne prawie 13,5 mln zł gmina realizuje modernizację urządzeń sanitarnych.

Jak wyjaśnia gmina, konieczne było przebudowanie budynku przepompowni, bo jego stan zagrażał pracownikom tamtejszego ZWiUK.

Stary budynek był w tragicznym stanie technicznym i stanowił zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników ZWiUK obsługujących obiekt. Obecny budynek to milowy krok nie tylko w aspekcie technologicznym- informuje gmina.

Projekt budowlany, na zlecenie Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Białych Błotach, opracowała FIRMA KONSULTACYJNO – PROJEKTOWA GOSPODARKI WODNO – ŚCIEKOWEJ WADIS z Bydgoszczy. Przebudowany obiekt został oddany do eksploatacji ostatniego dnia listopada. Środki finansowe na realizację I ETAPU pochodziły z Funduszu Inwestycji Lokalnych (FIL) i z budżetu Gminy. Środki z FIL w wysokości 3.000.000 zł Gmina otrzymała w grudniu 2020 r.

Teraz kolej na II etap zadania - modernizację obiektów mechanicznego oczyszczania ścieków. Na to gmina też otrzymała środki z FIL (90%)- całość inwestycji pochłonie prawie 13,5 mln zł.  Inwestycję – prowadzi Referat Inwestycji Urząd Gminy w Białych Błotach.

Oba etapy  realizuje natomiast konsorcjum firm: LIDER KONSORCJUM – MELBUD S.A. z Grudziądza oraz PARTNER KONSORCJUM – PROF – BUD GROUP sp. z o.o. ze Świecia.

Drugi etap  inwestycji ma być zakończony w listopadzie przyszłego roku.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 4 grudnia 2022 15:12
 • Komentarze (1)
  Image placeholder
  Image placeholder

  Potrzebujemy jeszcze wielu przemian i reform by osiągnąć sukces w wielu dziedzinach.

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  PUK w Linie z dotacją od…

  Stabilne dostawy ciepłej wody

  Wielkopolska: Historyczn…

  Modernizacja oczyszczalni za 14 ml zł

  Śluza przekopu po testach

  Budowa kanału na Mierzei Wiślanej

  Wybrzeże praskie z murem…

  Wybrzeże praskie z murem przeciwpowodziowym