Trendy

Wielki sukces Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń WOD-KAN - Bydgoszcz 2022

Damian Simiński Dodany dnia: 16 maja 2022 08:17

Targi WOD-KAN 2022

W miniony czwartek zakończyły się, organizowane przez Izbę Gospodarczą "Wodociągi Polskie", Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń WOD-KAN, które, przypomnijmy, wróciły do Bydgoszczy po dwóch latach nieobecności spowodowanej pandemią Covid-19.

Targi ponownie okazały się wielkim sukcesem organizacyjnym. Ponad stu wystawców i tysiące zwiedzających z Polski i z zagranicy potwierdziło, że na tegoroczne targi branża wyczekiwała z utęsknieniem. Są one bowiem dla wodociągowców doskonałą okazją, by spotkać grono najlepszych specjalistów, poznać najnowsze osiągnięcia technologiczne i porozmawiać o aktualnej sytuacji w branży. Nic więc dziwnego, że czekający na ten moment ludzie tłumnie zjawili się w halach wystawienniczych.

W pierwszym dniu Organizator uhonorował zwycięzców konkursu GRAND PRIX Targów WOD-KAN 2022.

Nagrodę za najlepszy produkt w kategorii wyrób otrzymali: TERMA Sp. z o.o. za urządzenie oraz technologię do wykonywania precyzyjnych kanalizacji grawitacyjnych w branży WOD – KAN, Saint-Gobain PAM za rurę BLUTOP® (system rur z żeliwa sferoidalnego, który jest w pełni kompatybilny z sieciami z PE i PCV) oraz Xylem Water Solutions Sp. z o.o. za pompę Flygt Concertor.

Nagrodę za najlepszy produkt w kategorii technologia otrzymała Firma METERING Anna Moder. Jury doceniło produkt LibraRS służący zdalnemu odczytowi  wodomierzy.

Nagrodę za najciekawszą ekspozycję podczas Targów otrzymali: Amiblu Poland Sp. z o.o., UNISOFT Sp. z o.o., Norson Sp. z o.o. Sp.k.

Serdecznie gratulujemy!

W tym roku po raz pierwszy swoje stoisko wystawił także Wodociagowiec.pl. i, nieskromnie przyznamy, cieszyło się ono sporym zainteresowaniem. Wszystkim z Państwa, którzy skorzystali z możliwości spotkania się z nami i nawiązania bezpośrednich relacji, raz jeszcze serdecznie dziękujemy za odwiedziny. Zapraszamy do współpracy!

Poza stoiskami wystawienniczymi, uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji prawno - ekonomicznych świadczonych przez branżowych ekspertów na stosiku organizatora Targów, Izby Gospodarczej Wodociagi Polskie, a także wziąć udział w bezpłatnych konferencjach, takich jak „Strefa Nowych Technologii”, Kluczowe aspekty poprawnego doboru i projektowania systemów PEHD w zróżnicowanych warunkach zabudowy i eksploatacji”, „Ukraińska branża wod-kan w czasie wojny”, „Must Have branży wod-kan Wodociągowcy Wodociągowcom – Technologie dla małych, średnich i wielkich przedsiębiorstw wod-kan”, Innowacje w zakresie systemów zdalnego odczytu – największe w Polsce wdrożenie zdalnego odczytu wodomierzy dla MPWiK Wrocław SA”, „Inteligentne i zrównoważone rozwiązania z Finlandii”, czy też „Benchmarking 4.0”.

„Pandemia na dwa lata przerwała nam tradycję spotkań na Międzynarodowych Targach Maszyn i Urządzeń WOD-KAN. Brakowało nam Targów, kontaktów z wystawcami i gośćmi, tak licznie odwiedzającymi Bydgoszcz. Rzeczywistość, w której od wielu miesięcy przyszło nam funkcjonować nie jest łatwa, ale mamy jednocześnie świadomość siły i jedności naszej branży, tworzonej przede wszystkim przez wyjątkowych ludzi. To oni nie raz udowodnili, że w każdej sytuacji możemy na siebie liczyć. Tym ważniejsze są dla nas cenne, osobiste spotkania.” - Krzysztof Dąbrowski, Prezes IGWP.

Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń WOD-KAN Bydgoszcz 2022, były naprawdę wspaniałym wydarzeniem – do zobaczenia za rok!

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Damian Simiński Dodany dnia: 16 maja 2022 08:17
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  600 mb kanalizacji w Poł…

  Inwestycja z dofinansowaniem WFOŚiGW

  Rzeszów: Glebex+- nowa p…

  Od osadu do nawozu

  Kolejne ciężkie godziny …

  Jak podaje IMGW, dziś wieczorem i w nocy burze możliwe będą niemal w całym kraju

  Łódzka Woda Najlepsza w …

  Promocja picia wody z kranu