Ekspolatacja systemów kanalizacyjnych

Wielkie czyszczenie w Kaliszu

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 11 maja 2022 22:43

Wielkie czyszczenie w Kaliszu

Wpusty uliczne to jedno z najprostszych, a jednocześnie najważniejszych i najczęściej stosowanych urządzeń kanalizacyjnych, stanowiących integralną część systemów deszczowych. Aby działały sprawienie trzeba je czyścić.

I właśnie takie prace ostatnio wykonano na terenie Kalisza (woj. wielkopolskie) z pomocą pojazdów ssąco płuczących, należących do floty Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kaliszu.

„Do czyszczenia wpustów używamy specjalnych pojazdów ssąco płuczących, które można spotkać na ulicach miasta. Prosimy o wyrozumiałość, gdy chwilowo zakłócimy ruch i ostrożność podczas mijania takiego pojazdu ze względu na bezpieczeństwo naszych pracowników”- informuje i apeluje jednocześnie  PWiK w Kaliszu, za pośrednictwem swoje strony na Facebooku. Tam też umieszczono filmik z przykładowej pracy pojazdu przy czyszczeniu jednego z wpustów deszczowych.

Firma wykonuje te prace w ramach umowy z miastem, które obok Zarządu Dróg Miejskich, jest właścicielem wpustów. Sama spółka też należy do Miasta Kalisza, które jest jej założycielem.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: PWIK sp. z o. o. w Kaliszu

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 11 maja 2022 22:43
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Poznań: Koalicja ZaZiele…

  W Poznaniu dbaja o wodę deszczową

  Nowy wodowskaz na Jezior…

  Chodzież: pomiar poziomu zwierciadła wody kluczem do utrzymania ciągłości dostaw

  Chrzanów: takiej awarii …

  Chrzanów: takiej awarii nie było od lat