Inne

Dolny Śląsk: Koniec remontu wału na Odrze

Szymon Różański Dodany dnia: 13 czerwca 2022 21:46

Koniec remontu wału cofkowego Odry przy ujściu Psarskiego Potoku w miejscowości Ścinawa Polska koło Oławy na Dolnym Śląsku. Służąca ochronie przeciwpowodziowej lokalnych mieszkańców i infrastruktury około stuletnia budowla została przebudowana i wzmocniona na odcinku blisko 70 metrów, po tym jak w połowie ubiegłego roku pojawiły się na niej uszkodzenia.

Zadanie na zlecenie Wód Polskich Zarządu Zlewni we Wrocławiu realizowała wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma - Zakład Handlowo-Usługowy Arkadiusz Jaranowski. Koszt prac to ponad 1 mln złotych, natomiast okres gwarancji na zrealizowane przez wykonawcę roboty wynosi 48 miesięcy.

Do awarii budowli w postaci podłużnego pęknięcia fragmentu korpusu wału doszło na początku lipca 2021 roku. Miejsce było wyłączone z użytkowania z zakazem przebywania dla osób postronnych i stale monitorowane przez pracowników terenowych z Nadzoru Wodnego w Oławie. Wał był zabezpieczony folią w celu dalszego pogłębiania się uszkodzeń, a w razie konieczności mógł zostać dodatkowo wzmocniony workami z piaskiem.

Redaktor Wodociągowiec

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 13 czerwca 2022 21:46
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  „Wodociągi Polskie” zapy…

  70% przedsiębiorstw „na minusie”- polityka taryfowa robi spustoszenie

  Woda z drogi do lasu…

  Porozumienie Lasów i GDKiA

  Zapraszamy na webinariu…

  Laboratorium - poligon kosztów i strat?

  Świebodzin: pracownicy s…

  ZWKiUK w Świebodzinie samodzielnie konserwuje pojazdy specjalistyczne