Inwestycje

Wieści z Wodociągów Chrzanowskich

Szymon Różański Dodany dnia: 2 sierpnia 2022 09:59

 W ostatnim czasie Wodociągi Chrzanowskie pochwaliły się dwoma kolejnymi inwestycyjnymi- jedna z nich to dzieło samych pracowników Spółki.

 Pierwsza z inwestycji to wybudowany w przepompowni wody w Trzebini przy ul. Chrzanowskiej nowoczesny, energooszczędny zestaw hydroforowy. Łączna moc poprzedniego zestawu wynosiła 22kW (4pompy x 5,5kW każda) a obecnie została zmniejszona do 9kW (3pompy x 3kW każda). Dzięki temu poprawione została sprawność technologiczna obiektu i bezpieczeństwo zaopatrzenia w wodę dla tego rejonu, a jednocześnie znacznie ograniczono pobór energii elektrycznej hydroforni przy zachowaniu takiego samego poziomu przepływu wody.

Wymieniony 4-pompowy zestaw hydroforowy zostanie jeszcze wykorzystany na innym obiekcie Wodociągów Chrzanowskich.

Kolejna inwestycja to szafy sterownicze AKPiA przeznaczone dla przepompowni ścieków w Chrzanowie i Trzebini oraz szafki telemetryczne do komór wodomierzowych w Luszowicach i Trzebini. W całości wykonali je nasi z warsztatu elektrycznego Wodociągów Chrzanowskich na Trzebionce.

„Nasi pracownicy z warsztatu elektrycznego Wodociągów Chrzanowskich na Trzebionce nie przestają nas zadziwiać. Dzięki ich umiejętnościom, kreatywności i inwencji mamy nowe, w całości wykonane przez nich szafy sterownicze AKPiA i szafki telemetryczne.  I oszczędziliśmy ok. 12 tys. zł”- informuje Spółka, dumna ze swoich pracowników.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Chrzanowskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 2 sierpnia 2022 09:59
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  PWiK Lidzbark Warmiński

  Renowacja za pomocą „rękawa”

  SUW „Kąty” przeszedł do …

  Wodociągi Chrzanowskie po 60 latach wyłączają obiekt z eksploatacji

  Rodzinny piknik w Dąbrow…

  Promowali picie wody z kranu