Laboratorium Opłaty środowiskowe Odpady Maszyny i urządzenia

Większość spółek przywróciła zaostrzone zasady

Damian Simiński Dodany dnia: 16 listopada 2020 16:19

Polska w strefie czerwonej . Branża przywraca  obostrzenia dla klientów

Praktycznie większość spółek wodociągowych i kanalizacyjnych, ale też komunalnych, przywróciła zaostrzone zasady kontaktów pracowników z klientami.

W większość przypadków obostrzenia te są takie same. Spółki wodociągowe wydają w tej sprawie komunikaty, informując w jaki sposób będą postępować w czasie rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. Tak też zrobiły Toruńskie Wodociągi. Poniżej pełen komunikat, który ta spółka umieściła na swojej oficjalnej stronie.

„W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną na terenie Rzeczypospolitej Polskiej związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i w celu ograniczenia ryzyka zakażenia COVID-19, informujemy  o wprowadzonych poniższych zasadach dotyczących kontaktów naszych pracowników z klientami/ kontrahentami/dostawcami Spółki. Zachęcamy do telefonicznego bądź zdalnego (poprzez pocztę e-mail, e-BOK) załatwiania spraw.

W przypadku, gdy bezpośrednie spotkanie z pracownikiem Spółki jest niezbędne do załatwienia Państwa sprawy, prosimy o zgłoszenie się do BOK lub Kancelarii Spółki (biurowiec nr 1), a następnie o postępowanie zgodnie z wytycznymi pracowników.

Korespondencję prosimy zostawiać wyłącznie w Kancelarii Spółki lub Biurze Obsługi Klienta. Po godzinach urzędowania Spółki można ją zostawić w skrzynce na korespondencję umieszczoną obok budynku Biura Obsługi Klienta. W przypadku, gdy przesyłka ma trafić bezpośrednio do konkretnego pracownika Spółki, prosimy o jej imienne zaadresowanie.

Prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie się na spotkania z Zarządem oraz pracownikami Spółki. Wszystkie osoby niebędące pracownikami chcąc wejść na teren Spółki powinny mieć założone w maseczki ochronne. Osoby wchodzące na teren Spółki muszą dokonać pomiaru temperatury ciała (pomiar bezdotykowy). W przypadku siedziby Spółki (ul. Rybaki 31-35) pomiaru należy dokonać w Kancelarii Spółki (z wyjątkiem klientów obsługiwanych w BOK-u). Na terenie Spółki nie mogą przebywać osoby z podwyższoną temperaturą (pow.37,5°C).

W kontakcie bezpośrednim z pracownikami Spółki należy zachować bezpieczną odległość, tj. minimum 1,5 metra, unikamy fizycznego kontaktu (miedzy innymi podawania rąk). Dostawca/odbiorca wjeżdżając na teren Spółki ma prawo przejazdu jedynie do miejsca wskazanego przez pracownika odpowiedzialnego za odbiór przesyłki bądź pracownika ochrony na bramie wjazdowej do Spółki.”

Opr. red Wodociagowiec

Źródło: Toruńskie Wodociągi

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Damian Simiński Dodany dnia: 16 listopada 2020 16:19
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodociągi Miasta Krakowa…

  Kraków: ruszają programy edukacyjne realizowane przez wodociagowców

  W Siarzewie powstanie st…

  Ważna inwestycja dla Kujaw

  Mniej deszczówki do miej…

  Łódzki ZWIK reaguje na klimatyczne prognozy

  Leszno (gm. Kutno): Koni…

  Z inwestycji skorzysta 400 osób