Inwestycje

Wodociągi Jaworzno - budowa kanalizacji z przeszkodami

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 8 grudnia 2021 12:15

Wodociągi Jaworzno - budowa kanalizacji z przeszkodami

Przesunęła się data zakończenia budowy sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Brzozowej w Dąbrowie Narodowej, dzielnicy Jaworzna. Wszystko za sprawą przerostu skalnego, który stanął robotnikom na drodze.

Jak informują Wodociągi z Jaworzna  wszystkie dotychczasowe prace budowlane i odtworzeniowe w Dąbrowie Narodowej zakończyły się zgodnie z planem. Jednak w rejonie ulicy Brzozowej, na trasie budowanej kanalizacji natrafiono na przerost skalny. - Spowolniło to znacznie prace kanalizacyjne oraz wymusiło na wodociągach podjęcie zmian w projekcie i w samym wykonawstwie. W celu obejścia skały oraz dla zachowania wszystkich parametrów, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania kanalizacji, zdecydowano o zabudowie w tym miejscu najazdowej pompowni, która pozwoli wykonać kanalizację sanitarną w przedmiotowej ulicy. Ze względu na obecnie panujące na rynku materiałów i dostaw warunki, prace te będą realnie możliwe do wykonane i gotowe do końca czerwca 2022 roku- informuje Spółka.

W związku z powyższym data zakończenia prac budowlanych dla ulicy Brzozowej ulegnie przesunięciu. Tym samym mieszkańcy ulicy Brzozowej swoje przyłącza kanalizacyjne będą mogli wykonywać w wakacje 2022 roku. Pozostali, tak jak wspomnieliśmy już po lutym 2022.

Niezależnie od prac kanalizacyjnych, które z racji na ujawnione utrudnienia w terenie pozostają do wykonania na ulicy Brzozowej, Wodociągi Jaworzno prowadzą działania mające na celu odbiór wykonanej w dzielnicy Dąbrowa Narodowa kanalizacji sanitarnej.

Budowa kanalizacji w Dąbrowie Narodowej była ostatnim zadaniem, realizowanym przez Wodociągi Jaworzno w ramach unijnego projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna faza VI”. Na terenie osiedla Dąbrowa Narodowa od początku 2020 roku wybudowano dla ponad 500 gospodarstw domowych, kanalizację sanitarną o długości 19 kilometrów oraz zmodernizowały sieć wodociągową o długości ponad 14 kilometrów.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Jaworzno

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 8 grudnia 2021 12:15
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Pracodawca Przyjazny Pra…

  Wrocławskie MPWiK z nagrodą „Solidarności”

  Co nowego w dyrektywie d…

  Lista obserwacyjna substancji.

  Otwock: Rozpoczęli geote…

  Czy dokopią się do wody mineralnej?

  NSZZ Solidarność protest…

  Branżowe związki zawodowe mają dość stagnacji w sprawie taryf!