Ekspolatacja systemów kanalizacyjnych

Wodociągi Jaworzno inwestują w monitoring sieci

Marcin Simiński Dodany dnia: 27 marca 2024 10:33

Wodociągi Jaworzno inwestują w system monitoringu sieci wodociągowej. Właśnie zamontowano kolejne dwa przepływomierze do pomiaru przepływu strumienia wody.

Urządzenia zostały zainstalowane na rurociągach przy ulicach Królowej Jadwigi oraz ulicy Jaworznickiej.

„Opomiarowanie sieci i odczyty takich parametrów jak przepływ i ciśnienie wody pozwala naszym służbą stale monitorować produkowaną i wtłaczaną w instalację miejską wodę. Możemy na przykład  analizować pobory wody z podziałem na okresy czasowe i godzinowe. Zbieranie tych danych ułatwia dokonywanie dalszych decyzji, co do konieczności podejmowanych prac inwestycyjnych, modernizacyjnych, czy ilości produkcyjnych wody na ujęciach”- podkreślają Wodociągi Jaworzno.

Źródło: Wodociągi Jaworzno

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 27 marca 2024 10:33
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Płock inwestuje w odporn…

    Ponad 106 mln zł dofinansowania na projekt „Zielono-niebieski Płock”

    Czas na potraktowanie na…

    Zachodniopomorskie: Samorządowy wnioskują do Wód Polskich

    „Moja Woda” w walce z su…

    Pula zwiększona do 230 mln zł

    Rzeszów: 180 mb kanaliza…

    Kopią, ale nie przeszkadzają