Pozostałe

Wodociągi Kieleckie pomagają wodociągom na Ukrainie

Szymon Różański Dodany dnia: 2 stycznia 2023 11:01

Niezbędny sprzęt dla wodociągów w Irpieniu przekazały Wodociągi Kieleckie, już trzy miesiące temu. Dopiero teraz jednak możliwe było ujawnienie tej informacji.

Chodzi o samochód do udrażniania kanalizacji sanitarnej, agregaty prądotwórcze i przecinarkę spalinową, które trafiły na Ukrainę. Mimo, że od przekazania darów minęło już kilkanaście tygodni, jak powiedział w wywiadzie dla Telewizji Świętokrzyskiej prezes spółki Henryk Milcarz, dopiero teraz możliwe było ujawnienie tej informacji. Utrzymywanie informacji w tajemnicy było koniczne ze względów bezpieczeństwa.

- Nie mówiliśmy o tym, z dwóch powodów, po pierwsze, dlatego, że nie zrobiliśmy tego, aby się z tym obnosić, po drugie, aby sprzęt mógł dotrzeć na miejsce bezpiecznie. Prosili nas o to nasi partnerzy z Ukrainy - komentował H. Milcarz.

Jak informuje Telewizja Świętokrzyska Wodociągi Kieleckie pokryły również  koszty leków dla uchodźców przebywających w marcu w miejscowym hotelu Ameliówka. Spółka przygotowała dodatkowo także pomoc świąteczną, wygospodarowując na ten cel 20 tys. zł.

Przekazanie darów dla wodociągów na Ukrainie to pokłosie spotkania jakie kilka miesięcy temu odbyło się pomiędzy Izbą Gospodarczą Wodociągi Polskie a odpowiednikiem takiej organizacji na Ukrainie. To właśnie w trakcie tych rozmów, ukraińscy branżowcy przekazali polskim kolegom, z jakimi trudnościami borykają się po ataku na ich kraj przez Rosjan.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Kieleckie, Telewizja Świętokrzyska

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 2 stycznia 2023 11:01
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Świat Wody: Felieton Paw…

  Krótka historia jakości wody pitnej

  W kranach popłynie woda …

  Świnoujście z pionierskim projektem

  Zielona Góra: Renowacja …

  Zielona Góra: Renowacja sieci żywicą

  18 mln zł z rezerwy prze…

  Będzie bezpieczniej na Środkowej Wiśle