Wnioski taryfowe

Wodociągowcy z Pomorza Zachodniego rozmawiają z Wojewodą

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 27 października 2022 10:59

Stowarzyszenie Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe od kilku tygodni utrzymuje stały kontakt ze Zbigniewem Boguckim, Wojewodą Zachodniopomorskim.

Jest to bodaj pierwszy skuteczny dialog z przedstawicielem Rządu, w ramach którego problemy branży wodociągowo – kanalizacyjnej zostały wysłuchane i zrozumiane.

Przypomnijmy, po spotkaniu, które odbyło się we wtorek 4 października, Wojewoda Zachodniopomorski podjął działania zmierzające do wpisania przedsiębiorstw wodociągowo – kanalizacyjnych na listę podmiotów wrażliwych, objętych szczególną ochroną.

Pisaliśmy o tym w artykule Wodociągowcy z Pomorza Zachodniego przedstawili problemy Wojewodzie

W miniony poniedziałek obie strony, to jest zarówno Stowarzyszenie Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe, jak i Wojewoda Zachodniopomorski wzięły udział w zorganizowanej na wniosek przedstawicieli regionalnych związków zawodowych, Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego, której głównym punktem porządku obrad była dyskusja na temat kryzysu w branży wodociągowo – kanalizacyjnej.

Obecnie strony wymieniły się kolejną korespondencją traktującą o spektrum problemów taryfowych, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa wodociągowo – kanalizacyjne w regionie i w Kraju.

O efektach tych rozmów będziemy Państwa na bieżąco informować, jednak niepodważalnym jest, iż współpraca na linii wodociągowcy – Wojewoda w Szczecinie wygląda bardzo dobrze i, jeśli nic się nie zmieni, ma szansę stać się wzorem do naśladowania na terenie całego Kraju.

Poniżej wystąpienia do Wojewody Zachodniopomorskiego wystosowane przez Stowarzyszenie Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe z dnia 4 października 2022 roku oraz z dnia 21 października 2022 roku.

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 27 października 2022 10:59
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Technologia nagrodzona M…

  Technologia otrzymywania nawozu organicznego z ustabilizowanych osadów ściekowych

  Dostęp do bezpiecznej wo…

  W roku 2019 około 99,7% konsumentom dostarczano wodę w ramach zbiorowego zaopatrzeni…

  Historyczna inwestycja w…

  Historyczna inwestycja w Porębie

  Gm. Przybiernów inwestuj…

  Jak informuje Dziennik Goleniowski, dopiero w czwartym przetargu udało się gminie Pr…