Obsługa klienta

Wodociągi Warszawskie ruszają z nowym programem edukacji ekologicznej on–line!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 26 stycznia 2021 11:52

Wodociągi Warszawskie ruszają z nowym programem edukacji ekologicznej on–line!

W najbliższy czwartek, 28 stycznia 2021 r., o godz. 10:00 rozpoczną się zapisy na bezpłatne zajęcia edukacyjne MPWiK on-line. Nowa formuła programu przewiduje dwa bloki tematyczne: „Warszawska kranówka rures” i „Sedes to nie kosz na śmieci”.

„Ze względu na panującą pandemię nie możemy się spotkać z dziećmi i młodzieżą ani zorganizować zajęć w sposób tradycyjny, znany i lubiany. Dlatego zapraszamy do spotkań w przestrzeni wirtualnej” – mówi Marek Smółka, rzecznik prasowy MPWiK w m.st. Warszawie S.A. Nowoczesna i interaktywna forma edukacji ekologicznej skierowana jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Zajęcia realizowane są w przedziałach klasowych 1-3 oraz 4-8. W ich trakcie będą wykorzystane  m.in. prezentacje, filmy i quizy. Pierwszy z bloków pn. „Warszawska kranówka rures” jest poświęcony tematowi wody. „Podczas zajęć odpowiemy sobie także na pytania, ile mamy wody w Polsce, jak wygląda proces jej uzdatniania. Pokażemy, jak świadomie korzystać z jej zasobów” – podkreśla Karolina Milnerowicz, koordynatorka programu.

Sedes to nie kosz na śmieci” to blok dedykowany tematowi rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z kanalizacji. "Nasza spółka od wielu lat prowadzi projekt edukacyjny, którego zadaniem jest spopularyzowanie wiedzy na temat ścieków, sposobu ich oczyszczania oraz odpowiedniego zachowania w toalecie, w tym nie wrzucania śmieci do toalety i nadużywania detergentów” – dodaje rzecznik prasowy.

Zapisy na zajęcia będą prowadzone za pośrednictwem strony internetowej www.mpwik.com.pl od 28 stycznia 2021 r. Zgłoszenia będzie mógł dokonać wyłącznie nauczyciel lub rodzic. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty można zapisać  jedną klasę. Jeżeli zapisu na zajęcia będzie dokonywał rodzic, należy przesłać adres mailowy nauczyciela,  na który zostanie wysłany link z zaproszeniem na zajęcia. 

Zajęcia będą prowadzone przez pracowników Działu Promocji i Edukacji Ekologicznej MPWiK za pośrednictwem platformy Microsoft Teams w środy i czwartki (do wyboru o godz. 10:00 lub o godz. 12:00). Aby móc w nich uczestniczyć, wystarczy mieć  komputer lub urządzenie przenośne z mikrofonem i głośnikami wraz z dostępem do Internetu. Materiały edukacyjne będą dostępne na stronie internetowej www.mpwik.com.pl w zakładce Edukacja Ekologiczna (link).

Program Edukacji Ekologicznej realizowany jest od 2007 r. Skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół aglomeracji warszawskiej. Program ma na celu przybliżyć młodszym i starszym uczniom, tematykę uzdatniania wody i oczyszczania ścieków oraz uświadomić, że codzienna postawa każdego z nas w zakresie korzystania z wody ma istotne znaczenie dla poprawy jakości życia i otaczającego nas środowiska naturalnego.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: MPWiK Warszawa

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 26 stycznia 2021 11:52
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Taryfy do 29 maja bez zm…

  W Zielonej Górze procedura w trakcie

  Minister powoła pełnomoc…

  Łukasz Lange zajmuje sie suszą

  Wrze na linii Wody Polsk…

  Prezes Wód Polskich Przemysław Daca​: Zgodnie z naszymi ostrzeżeniami podziemny ruro…

  Krakowskie Wodociągi

  Przywrócili bezpośrednia obsługa klientów