Pozostałe

Wody Polskie i Politechnika Śląska podpisały porozumienie o współpracy naukowo - badawczej

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 11 kwietnia 2022 19:37

W dniu 8 kwietnia 2022 roku w Gliwicach, Wody Polskie podpisały porozumienie z Politechniką Śląską i Centrum Badawczym Publicznego Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowych Uniwersytetu Śląskiego dotyczące podjęcia współpracy naukowo-badawczej.

Współpraca zakłada promocję aktywnych działań na rzecz rozwoju naukowego w aspekcie innowacyjności, konkurencyjności i skutecznego transferu wiedzy wśród polskiego środowiska akademickiego i gospodarczego.

Najważniejszym elementem współpracy naukowej będzie prowadzenie wspólnych badań, wymiana publikacji i literatury naukowej oraz opinii prawnych, a także organizowanie wspólnych przedsięwzięć, m.in.: inicjowania i realizacji projektów naukowo-badawczych i badawczo-rozwojowych finansowanych ze środków publicznych lub prywatnych; współorganizowania wykładów, seminariów, szkoleń, debat i konferencji; oraz wspierania aktywności eksperckiej przez stworzenie bazy specjalistów.

Wody Polskie, Politechnika Śląska i Centrum Badawcze Publicznego Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowych Uniwersytetu Śląskiego zobowiązały się także do prowadzenia działań edukacyjnych i informacyjnych oraz wspierania inicjatyw i przedsięwzięć mających na celu rozwój świadomości naukowej w zakresie sektorów infrastrukturalnych, w tym gospodarki wodnej, oraz zarządzania bezpieczeństwem informacji.

To kolejne porozumienie o współpracy naukowo-badawczej zawarte przez Wody Polskie. Wcześniej nawiązano współpracę m.in. z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 11 kwietnia 2022 19:37
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodociągi Cieszyńskie - …

  Nowe inwestycje w Skoczowie i w Wiśle

  Praktyczne aspekty badan…

  Kawa z ekspertem: wtorek, 23 maja 2023 godz. 10.00

  Gmina Łagiewniki ogłosił…

  Przydomowe oczyszczalnie i 6 odcinków sieci

  Zmarł pierwszy prezes MP…

  Zmarł pierwszy prezes MPWiK w Piekarach Śląskich