Działalność bieżąca

Wręczono Statuetki Dolnośląskich Gryfów

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 3 listopada 2021 10:35

Rozdano prestiżowe statuetki

Dolnośląski Gryf dla MPWiK Wrocław

Rozdano „Dolnośląskie Gryfy” – gospodarczą nagrodę w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów biznesowych w Polsce. Wśród nagrodzonych jest MPWiK z Wrocławia.

Nagroda wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.

Statuetki Dolnośląskich Gryfów wręczono podczas Wielkiej Gali Biznesu, która odbyła się 27 października 2021 r. w Narodowym Forum Muzyki.

Wśród laureatów, którzy otrzymali te prestiżowe statuetki jest też Miejskiego Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu. Spółka uznana została za lidera skutecznej transformacji cyfrowej. W ten sposób doceniono i dostrzeżono wdrożenie przez MWPiK z Wrocławia systemu SmartFlow- autorskiego rozwiązania chmurowego, którego celem jest poszukiwanie ukrytych wycieków w sieci wodociągowej i minimalizowanie strat wody. Wykorzystanie najnowszych technologii cyfrowych pozwoliło znacznie zaoszczędzić wodę i zwiększyć ochronę zasobów naturalnych.

Statuetkę otrzymało też Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. we Wrocławiu za działania na rzecz zmniejszenia społecznych skutków pandemii nagrodzono. Wykraczając poza statutowe obowiązki miejskiej spółki, od pierwszych dni Przedsiębiorstwo bardzo aktywnie angażuje się w pomoc osobom dotkniętym negatywnymi skutkami pandemii. Szczepciobus oraz Streetbus to tylko niektóre z inicjatyw wpisujących się we wsparcie Wrocławian w tym trudnym czasie.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 3 listopada 2021 10:35
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Nowa usługa Wodociągów C…

  Waga na oczyszczalni

  Magdalena Korga nowym ek…

  Magdalena Korga nowym ekspertem Wodociągowca.pl

  Odpady w ściekach komuna…

  Wodociągi Chrzanowskie przypominają: toaleta to nie śmietnik

  Zgłoś kandydaturę do tyt…

  Kongres Gospodarowanie Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej