Działalność bieżąca

Zachęta do zrównoważonej konsumpcji wody

Szymon Różański Dodany dnia: 21 maja 2024 11:42

Jak nasza konsumpcja wpływa na zasoby wodne? Ile wody zużywamy każdego dnia? 19 kwietnia na ekranie ledowym Tauron Areny Kraków ruszył licznik śladu wodnego!

Dostęp do bezpiecznej, pitnej wody jest podstawowym prawem człowieka. Dewastacja środowiska i zmiany klimatyczne przyczyniają się do zmniejszania zasobów czystej wody słodkiej. Poprzez zrównoważoną konsumpcję możemy redukować nasz ślad wodny każdego dnia i tym samym chronić zasoby wodne dla nas i przyszłych pokoleń. Licznik śladu wodnego będzie zachęcał krakowian do zrównoważonej konsumpcji poprzez pokazanie, w jakich ilościach codziennie zużywamy wodę bezpośrednio i pośrednio nabywając artykuły, do produkcji, których jest potrzebna.

W inauguracji jego uruchomienia wzięli udział Andrzej Kulig —  Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Piotr Ziętara — Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa, Grzegorz Dukielski —  Prezes Fundacji Green Festival i Kamil Wyszkowski — Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland.

Wodociągi Miasta Krakowa dbają o to na co dzień, między innymi poprzez odzyskiwanie wody ze ścieków oczyszczonych i wykorzystanie jej, we współpracy z krakowskim MPO, do mycia ulic naszego miasta. Realizujemy też programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, w ramach których główny nacisk kładziemy na zwiększenie świadomości w zakresie korzystania z wody w sposób zrównoważony.

 

Źródło: Wodociągi Miasta Krakowa

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 21 maja 2024 11:42
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodociągi Raciborskie w …

  Strategiczny obiekt po remoncie

  VI aktualizacji Krajoweg…

  30 mld złotych na inwestycje ściekowe

  11 kilometrów sieci do …

  Wadowice: misja wodociąg, czyli 11 km sieci za 3,5 mln zł

  Gdańsk. Ruszają roboty …

  Rozpoczyna się przebudowa kanałów sanitarnych