Pozostałe

Zainwestowali miliony w gospodarkę ściekami

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 listopada 2020 14:51

Zainwestowali miliony w gospodarkę ściekami

Dęblin: Oczyszczalnia jak nowa

Prawie 31 milionów złotych kosztowała przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Dęblinie (woj. lubelskie). Inwestycja była współfinasowana ze środków unijnych.

W ramach inwestycji powstały nowe obiekty tj. budynek stacji odwadniania, budynek stacji dmuchaw, zespół suszarni solarnych cienkowarstwowych, wiata magazynowa na osad wysuszony.  Dokonano także wymiany kontenerowej stacji zlewczej. Doposażono istniejące już obiekty oczyszczalni w nowoczesne urządzenia pomiarowe oraz stację sterowania opartą na systemie SCADA. Wymieniono zgarniacze na osadnikach wstępnych i wtórnych, koryta dopływowe i odpływowe. Wykonano też szereg prac o charakterze remontowych na poszczególnych obiektach oczyszczalni, w tym instalacyjnych. W harmonogramie prac była też modernizacja ciągów komunikacyjnych, wymiana oświetlenia na terenie obiekty, likwidacja starych lagun osadowych. Oczywiście na zakończenie firma wykonująca zadanie na zlecenie gminy musiała też zadbać o przeprowadzenie odpowiednich badań i rozruchu obiektu.

Wykonawca inwestycji – spółka Instal z Warszawy, w dn. 25 sierpnia zgłosiła gotowość odbioru robót. Ostatecznie prace zatwierdzono 7 września. Cała inwestycja kosztowała dokładnie 30 196 353,25 zł brutto. Została zrealizowana w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu odprowadzania ścieków oraz zaopatrzenia w wodę na terenie aglomeracji Dęblin – etap II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Opr. red.

Źródło: Miasto Dęblin

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 listopada 2020 14:51
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Szprotawa: inwestycje w …

  3,5 miliona na modernizację wiejskich SUW

  Łódzkie „śniegowce”

  Jak kiedyś pozbywano się śniegu z łódzkich ulic? Zrzucano go do kanałów!

  RPP podwyższa stopy proc…

  RPP: stopy procentowe rosną po raz ósmy z rzędu

  Wdrożyli plan oszczędnoś…

  Zarząd PWiK w Olsztynie: to celowe blokowanie urealnienia cen