Ekspolatacja systemów kanalizacyjnych

Zakończono ważną inwestycję dla Helenówka w Łodzi

Szymon Różański Dodany dnia: 11 lipca 2022 09:40

29 mln zł, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 odejść do działek – miasto i Łódzka Spółka Infrastrukturalna wybudowała kanalizację sanitarną na osiedlu Helenówek.

Inwestycja była podzielona na dwa etapy, oprócz samej sieci sanitarnej. Przygotowano też 331 tzw. odejść bocznych do poszczególnych posesji. Ułatwi to potencjalnym przyszłym użytkownikom kanalizacji podłączenie się do sieci.

   – Zakończyliśmy budowę kanalizacji sanitarnej na całym Helenówku. Do końca lipca sieć na osiedlu zostanie przekazana do eksploatacji. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do podłączania się. Jest taniej, wygodniej i bardziej ekologicznie – mówi prezes ŁSI Tomasz Piotrowski.

Ponadto wybudowany został nowy wodociąg we fragmencie ulicy Cyprysowej. Sieć o długości około 300 m kosztowała ponad 0,5 mln zł.

Ulice, w których wybudowano sieć, mają odtworzone nawierzchnie. W ramach dwóch etapów inwestycji na Helenówku kanalizacja sanitarna powstała w następujących ulicach: Stara Baśń, Helenówek, Okulickiego, Podleśna, Borówkowa, Poziomkowa, Jabłoniowa, Brzoskwiniowa, Cyprysowa, Łozowa oraz fragment 11 listopada.

W czerwcu ŁSI rozpoczęła zaś kolejny etap inwestycji na osiedlu Młynek oraz ruszy z budową kanalizacji w osiedlu Łagiewniki. Kompleksowa budowa kanalizacji podzielona jest na IV etapy, w ramach którego powstanie łącznie 4 km sieci. Inwestycja jest warta 17 mln złotych. Przewidziano również budowę 215 tzw. odejść bocznych do poszczególnych posesji. Ułatwi to potencjalnym przyszłym użytkownikom kanalizacji podłączenie się do sieci.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Łódzka Spóła Infrastrukturalna

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 11 lipca 2022 09:40
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  8 pomp na 8 marca

  ZWIK Szczecin zaprasza na wyjątkowy spacer w Dzień Kobkiet

  Goleniów skorzysta z fun…

  5 mln dotacji na przebudowę popegeerowskiej oczyszczalni.

  Budują inteligentny syst…

  Wodociągi Dębickie

  Czersk: nowa stacja uzda…

  Nie tylko obiekt wodociągowy, ale też pokazowy