Oczyszczanie ścieków

Zielona Góra: nie dla śmieci w sieci!

Szymon Różański Dodany dnia: 30 kwietnia 2022 23:29

Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja konsekwentnie i wytrwale walczą o prawidłowe użytkowanie infrastruktury kanalizacyjnej przez odbiorców.

 

„Przypominamy i uczulamy Mieszkańców na to, co nie powinno być wrzucane do kanalizacji. Aż trudno uwierzyć i wyobrazić sobie co znajdujemy podczas codziennych prac związanych z eksploatacją sieci kanalizacyjnych na terenie miasta! Włosy, nawilżone chusteczki, pampersy, szmaty są standardem…  Przyczyną zatkania kanału, który czyściliśmy ostatnio na zlecenie Klienta były m. in maseczki ochronne, natomiast na jednej z naszych przepompowni ścieków po wystąpieniu awarii tłoczni nasi pracownicy wyciągnęli z niej puszki od piwa, słoiki, a nawet fragmenty  asfaltu” – informują w najnowszym komunikacie do mieszkańców Zielonej Góry służby ZWiK.

Problem niewłaściwego użytkowania kanalizacji sanitarnej nie jest indywidualnym problemem Zielonej Góry. Takie sytuacje mają miejsce niezmiennie we wszystkich firmach wodociągowo – kanalizacyjnych w całym kraju.

Być może właściwym byłoby zakrojenie kampanii informacyjnej na szeroką skalę, najlepiej w wymiarze ogólnokrajowym.

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 30 kwietnia 2022 23:29
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    MWiK i Miasto Chodzież w…

    Przebudowa sieci wodociągowej na terenie miasta Chodzież

    Kawa z ekspertem: wtorek…

    BHP - odpowiedzialność Kierownictwa, Dyrekcji i Zarządów w branży wod – kan

    64 mln złotych na bezpie…

    Uchronić Kędzierzyn-Koźle przed ewentualnymi powodziami

    Umowa z wykonawcą podpis…

    Sądeckie Wodociągi - będzie trzecia komora fermentacyjna