Działalność bieżąca

7. Piknik Naukowy w Chodzieży

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 20 września 2022 23:04

W Chodzieży odbył się 7. Piknik Naukowy, największa tego typu impreza w tym regionie, której organizatorem są Miejskie Wodociągi i Kanalizacji w Chodzieży wraz z Urzędem Miejskim i Nadleśnictwem w Podaninie.

W tym roku na zaproszenie w jego przygotowanie zaangażowało się 40 podmiotów gospodarczych, naukowych i instytucji publicznych. Jako, że tematem pikniku była Ziemia, na  stoisku MWiK w Chodzieży pracownicy spółki  opowiadali o jej zasobach, w szczególności o wodzie. Skąd i jak ją wydobywamy, co się z nią dzieje zanim trafi do naszych kranów. Jakie ma parametry, także w porównaniu z dostępną w marketach wodą butelkowaną. Na wszystkie pytania odpowiadali specjaliści odpowiedzialni na co dzień za produkcję i dystrybucję wody.

 Wśród sprzętów jakie można było zobaczyć wyróżniał się samochód diagnostyczny, wyposażony m.in. w kamerę do inspekcji kanalizacji sanitarnej. Młodszych przyciągała mini koparka. Spółka zaprezentowała również elementy infrastruktury wodociągowej, które tylko pozornie mogą wydawać się nudne- rury, węzły zasuwowe, hydranty czy pompy głębinowe, wszystko to ciekawiło zwiedzających. Tradycyjnie na stoisku MWiK w Chodzieży można było skosztować kranówki serwowanej z saturatora podłączonego do sieci wodociągowej. Był także, oblegany przez najmłodszych, kącik gier i zabaw. Nie zabrało oczywiście nagród za udział w zabawach, które ufundowała Spółka.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: MWiK w Chodzieży

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Image placeholder
Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 20 września 2022 23:04
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Statuetki 120 rocznicy …

  Wodociągi Miasta Krakowa

  Posadzą ponad 200 drzew

  Kolejne deszczowe ogrody w Stolicy

  Śluza przekopu po testach

  Budowa kanału na Mierzei Wiślanej

  Walczą z deficytem wody

  Wielkopolska – tam jest najbardziej sucho