lista województw

#AktywniBłękitni. Lodołamacze oczami dzieci- wpłynęło niemal 300 prac!

Szymon Różański Dodany dnia: 30 stycznia 2021 19:06

#AktywniBłękitni

Lodołamacze oczami dzieci- wpłynęło niemal 300 prac!

Na profilu Facebook #AktywnychBłękitnych,  najmłodsi odbiorcy pokazali lodołamacze w akcji, opisując to, w jaki sposób ich praca wpływa na bezpieczeństwo powodziowe. Wydarzenie spotkało się z ogromnym odzewem dzieci, które nadesłały do Wód Polskich niemal 300 unikatowych prac plastycznych!

Edukacja wodna może przybierać różne formy. Mogą to być zarówno prelekcje w szkołach, czy coraz powszechniej stosowane lekcje on-line, ale również konkursy i zabawy z upominkami, które pozwalają pobudzić kreatywność wśród dzieci i młodzieży, jednocześnie edukując przez zabawę. W ramach styczniowej odsłony wodnych zabaw opublikowanej na profilu Facebook Aktywnych Błękitnych, na zwieńczenie zimowego wypoczynku w czasie ferii, dzieci miały za zadanie przedstawić w formie graficznej nasze lodołamacze w akcji, a także napisać dlaczego ich zdaniem bez względu na warunki pogodowe, lodołamacze muszą być w gotowości. Konkurs spotkał się z niesamowitym odzewem przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, którzy wykazali się niezwykłą kreatywnością, zaangażowaniem, a także wiedzą.

- Napłynęło do nas blisko 300 zróżnicowanych prac, które nasi najmłodsi odbiorcy stworzyli posługując się rozmaitymi narzędziami i technikami, m.in. kredkami, ołówkami, mazakami, farbami, wycinankami, wyklejankami, czy plasteliną- informują Wody Polskie, organizatorzy akcji.

 Dzieła dzieci, często w szczegółowy sposób obrazowały jak lodołamacze prowadzą akcje lodołamania, a w zamieszczonych komentarzach pisały interesujące spostrzeżenia na temat zimowej ochrony powodziowej, szczególnie dotyczącej zabezpieczenia przed powodziami zatorowymi które powinien przyswoić niejeden dorosły. Prace można podziwiać na stronie Aktywni Błękitni na Facebook lub wchodząc na stronę internetową Wód Polskich. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają edukacyjne upominki, które pozwolą im w odkrywczy sposób poszerzać swoją wodną wiedzę.

"Aktywni Błękitni -szkoła przyjazna wodzie" to program edukacyjny Wód Polskich, który dzięki współpracy ze szkołami umożliwia naukę o zrównoważonym gospodarowaniu wodami i bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Aktualnie program dla szkół wdrażany jest na terenie działania RZGW w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku i Gliwicach i będzie stopniowo wdrażany do kolejnych regionów wodnych

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wody Polskie/Aktywni Błękitni

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 30 stycznia 2021 19:06
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Katowice: Kurtyny już ch…

  Pierwsze kurtyny wodne ustawiono już na terenie Katowic

  Cel- skuteczna eliminacj…

  Szczeciński ZWiK w projekcie EMPEREST

  W Dzień Ochrony Środowis…

  Uczniowie zwiedzili Bielskie Wodociągi

  Trudne zadanie na oczysz…

  Lębork: Wymienili zużyte membrany na dyfuzorach