inwestycje

Budowa kolektora „Lindego Bis”

Szymon Różański Dodany dnia: 6 czerwca 2022 07:47

Na dziś tj. 6 czerwca, MPWiK w Warszawie zapowiada rozpoczęcie drugiego etapu budowy kolektora „Lindego Bis”. Tym razem wodociągowcy będą pracować na ul. Nocznickiego.

Przypomnijmy, że budowa kolektora rozpoczęła się od ul. Conrada. W tej ulicy kolektor jest już wydrążony i obecnie trwają prace wykończeniowe przy komorach. Po ich zakończeniu będzie można przystąpić do odtwarzania nawierzchni ulicy. Jednocześnie na ul. Wólczyńskiej wodociągowcy wydrążyli już niemal całą trasę kolektora do ul. Sokratesa. A w nadchodzącym tygodniu zaczną przygotowania do drążenia na ul. Nocznickiego.

Utrudnienia na Nocznickiego

Pierwsze utrudnienia pojawią się na jezdni w stronę ul. Kasprowicza. Przy skrzyżowaniu z tą ulicą wyłączony z ruchu kołowego zostanie lewoskręt w stronę Węzła Komunikacyjnego Młociny. Kierowcom do dyspozycji pozostaną dwa pasy: do jazdy w lewo i prosto oraz do jazdy prosto i w prawo. W kolejnym tygodniu, na fragmencie ul. Nocznickiego, wykonawca kolektora planuje wprowadzić ruch wahadłowy, o czym będziemy jeszcze informować.

O kolektorze

Kolektor Lindego Bis będzie mieć łączną długość 4 km, z czego blisko kilometr został już wydążony. Trasa kolektora „Lindego Bis” będzie przebiegała przez Bielany w rejonie ul. Brązowniczej oraz w ciągu ulic: Conrada, Wólczyńskiej, Nocznickiego do ul. Marymonckiej, gdzie zostanie on włączony do istniejącego kolektora Burakowskiego. Podczas budowy kolektora stosowana jest metoda bezwykopowa, tzw. mikrotunelingu, co pozwala na minimalizację utrudnień w ruchu na trasie przebiegu kolektora.  Jego zadaniem będzie przejęcie części ścieków i wód opadowych spływających z Bemowa i Bielan, a tym samym odciążenie kanalizacji istniejącej na tym terenie. W efekcie uruchomienie kolektora „Lindego Bis” zwiększy się poziom bezpieczeństwa, ograniczając podtopienia w rejonie istniejącej zlewni na terenie tych dzielnic powstające podczas bardzo intensywnych opadów deszczu. Zakończenie prac jest planowane na I połowę 2023 r. Inwestycja powstaje przy wsparciu środków unijnych.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: MPWiK Warszawa

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 6 czerwca 2022 07:47
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Historyczna inwestycja w…

  Historyczna inwestycja w Porębie

  Firma STRABAG wybuduje s…

  Syfon pod Nogatem

  W Krośnie przybędzie 7 k…

  Na to czekali mieszkańcy

  Będzie lepsza jakość wody

  Zawiercie: Wodociąg budują głównie nocą