Pozostałe

Czy grożą nam potężne kary?

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 listopada 2020 17:57

Czy grożą nam potężne kary?

KE: Polska nie przestrzega dyrektywy ściekowej

W ok. 1600 aglomeracji nie ma odpowiedniego oczyszczania ścieków komunalnych. Zastrzeżenia zgłosiła Komisja Europejska- alarmują za PAP, portal money.pl.. Może to kosztować Polskę grube miliony euro.

W ślad za informacjami PAP Portal podkreśla, że Komisja Europejska zarzuca Polsce naruszenie przepisów dyrektywy ściekowej. Niestety może to oznaczać ogromne kary finansowe. Kilka lat temu spotkało to Grecję, która musiała zapłacić 10 mln euro za nieodpowiednie oczyszczanie ścieków komunalnych- informuje money.pl w ślad za PAP.
Zastrzeżenia zgłoszone przez KE były tematem posiedzenia połączonych Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej i Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictw- czytamy w artykule. Posłowie mieli w jego trakcie zgłaszać uwagę na to, że Polska nie przestrzega Ramowej Dyrektory Wodnej. Jak informowali na podstawie dane Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, dobry stan wód w Polsce stwierdzono jedynie w wypadku 0,5 proc. badanych rzek. Według raportu GIOŚ wspomnianej dyrektory nie spełnia też 88 proc. polskich jezior i 100 proc. wód przybrzeżnych. - alarmowała posłanka Daria Gosek-Popiołek (Lewica)
biorąca udział w posiedzeniu połączonych Komisji, informuje money.pl powołując się na relacje PAP.

Dalej pisze się, że aż w „50% rzek i cieków wodnych normę przekracza często wielokrotnie poziom rtęci, w 60 proc. rzek przekroczona jest norma rakotwórczego heptachloru.

A to oznacza, że w dużej mierze do polskich wód nadal dostaje się wiele nie porządanych substancji, które bynajmniej dobrego wpływu na stan środowiska nie mają.

Opr. Red.

Za money.pl za PAP

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 listopada 2020 17:57
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Mała gmina, wielkie inwe…

  2,7 mln zł na modernizację sieci wod-kan. w zachodniopomorskim.

  Uchwały wyznaczające agl…

  Z końcem roku upłyną termin.

  Alarm przeciwpowodziowy …

  Prezydent Płocka ogłosił alarm przeciwpowodziowy.

  Kropla dobra dla bezdomn…

  Wodociągi Miasta Krakowa przekazały 12 000 zł dla Schroniska