Aktualności od 1 do 10

Dobra wiadomość dla branży wod-kan w sprawie szczepień

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 stycznia 2021 15:21

Minister Zdrowia odpowiada

Będą szczepienia dla pracowników branży wod-kan

Ministerstwa Zdrowia, odpowiadając na list prezes IGWP poinformował o uwzględnienia branży wod-kan w Narodowym Programie Szczepień.

„Kieruję postulat o uwzględnienie pracowników sektora wod-kan w rządowym programie szczepień” - pisze do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” Dorota Jakuta. W swoim liście prezes IGWP D. Jakuta podkreśla, że działalność branży wod.-kan. ma dla zdrowia i życia ludzkiego, jak i całej gospodarki znaczenie strategiczne.

Nadeszła odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia. Resort informuje, że pracownicy branży wod.-kan. zostali ujęci w Narodowym Programie Szczepień, dokładnie w II etapie.

Uprzejmie informuje, ze pracownicy sektora infrastruktury krytycznej, do której należą m.in. przedsiębiorstwa branży wodociągowo-kanalizacyjnej, ze względu na wpływ funkcjonowania podstawowej działalności państwa zostali uwzględnieni w strategii w II etapie szczepień- czytamy w odpowiedzi, jakiej prezes IGWP Dorocie Jakucie udzieliła w imieniu Ministra Zdrowia Anna Miszczak, dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego.

W 2 etapie zaszczepić się będą mogły osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne. Kiedy ta grupa będzie mogła skorzystać ze szczepień? Na razie nie ma konkretnej daty, zależy ona bowiem od tego jak sprawnie zostaną przeprowadzone szczepienia grypy „0” oraz seniorów pow. 80 roku życia.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 stycznia 2021 15:21
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Modernizacja kolektora t…

  Od marca 2020 roku MPWiK realizuje inwestycję kanalizacyjną.

  Branża szuka oszczędnośc…

  Branża szuka oszczędności - receptą fotowoltaika?

  W wielkopolskich Pudlisz…

  Pudliszki: trwają prace związane z wymianą kanalizacji deszczowej

  Kawa z ekspertem: ochron…

  Dylematy branży w pandemicznej rzeczywistości