Wnioski taryfowe

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” interweniuje ws polityki informacyjnej Wód Polskich

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 25 maja 2022 08:58

Coraz goręcej robi się na linii branża wodociagowa - PGW Wody Polskie. Tej ostatniej instytucji zarzuca się, iż w ostatnim okresie zaostrzyła ona politykę informacyjną wobec przedsiębiorstw wodociągowo - kanalizacyjnych, czego przykładem była chociażby piątkowa konferencja prasowa w Białymstoku, zorganizowana przez PGW Wody Polskie - przeczytasz o tym TUTAJ - przerwana przez protestującą przeciwko działaniom Regulatora załogę przedsiębiorstwa Wodociągi Białostockie, wspartą przedstawicielami władz miasta, a także wczesniejsze wystąpienia przedstawicieli Regulatora i jego oświadczenia w sprawach dotyczących działalności przedsiębiorstw wodociągowo - kanalizacyjnych na terenie Kraju, którym to informacjom przedsiębiorstwa zarzucały nieprawdę.

Na reakcję branży i tym razem nie trzeba było długo czekać. Reprezentująca polskich wodociagowców Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie" wystosowała list otwarty do Prezesa PGW Wody Polskie, a także do Pełnomocnika Rządu do gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej.

"Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” z niepokojem obserwuje kampanię propagandową PGW Wody Polskie wymierzoną w przedsiębiorstwa wod.-kan., a skierowaną także przeciwko odbiorcom usług, którzy mają prawo do zaopatrzenia w wodę i odbioru ścieków w sposób nieprzerwany i bezpieczny dla środowiska. Izba apeluje do PGW Wody Polskie o rzetelne informowanie społeczeństwa na temat procesu uzgadniania wysokości opłat za wodę i ścieki" - czytamy w komunikacie IGWP.

Poniżej zamieszczamy treść pisma skierowanego przez Izbę Gospodarczą Wodociagi Polskie do Przemysława Dacy, Prezesa PGW Wody Polskie oraz Marka Gróbarczyka, Pełnomocnika Rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej.

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 25 maja 2022 08:58
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Umowa pomiędzy MZWiK w M…

  Popłynie 300 m3 wody na dobę

  Proekologiczna inwestycj…

  Ścieki ze statków trafią do oczyszczalni, a nie do morza

  Wesołego Alleluja!

  Wielkanoc 2022

  Retencja korytowa a nawa…

  160 mln na dwufunkcyjność melioracji