Działalność bieżąca

Konferencja Zachodniopomorskiego Forum Wodociągowego

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 31 marca 2022 00:12

Ponad 100 uczestników i kilkunastu wystawców bierze udział w 52 Konferencji Przedsiębiorstw Wodociągowych zrzeszonych w Zachodniopomorskim Forum Wodociągowym.

Patronat medialny nad Konferncją objął Wodociągowiec.pl

Gośćmi specjalnymi Konferencji są Pan Krzysztof Dąbrowski, Prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie oraz liczna delegacja Stowarzyszenia Lubuskie Forum Wodociagowe.

Podczas konferencji poruszone zostaną tematy zarządzania ryzykiem ubezpieczeniowym, programu „Szczeciński Fundusz Ochrony Środowiska dla przedsiębiorstw komunalnych” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, czy też systemu stacjonarnego odczytu wodomierzy IZAR.

Dużą uwagę członkowie stowarzyszenia poświęcą działalności IT, a w szczególności platformom typu SmartFlow, cyberbezpieczeństwu i zarządzaniu IT w dobie cyberzagrożeń.

W drugim dniu Konferencji, Prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie wygłosi prelekcję połączoną z dyskusją w temacie aktualnych wyzwań stojących przed branżą wodociagowo – kanalizacyjną.

Na zdjęciu od lewej: Gospodarz Konferencji, Janusz Dawidziak - Prezes Zarządu SZFW, Członek Rady IG Wodociągi Polskie, Krzysztof Dąbrowski - Prezes IG Wodociągi Polskie, Ryszard Sobieralski - Członek Rady IG Wodociągi Polskie

Jak zawsze istotnym tematem będą zagadnienia dotyczące systemów kanalizacji sanitarnych i systemów służących do oczyszczania ścieków komunalnych, w szczególności omówione zostaną zagadnienia oczyszczalni ścieków na terenach o zabudowie rozproszonej, zarówno od strony możliwości ich finansowania, technologii, jak również późniejszej eksploatacji.

Na przykładzie ZWiK Zielona Góra uczestnicy Konferencji dowiedzą się o praktycznych rozwiązaniach problemów z kanalizacją w dobie pandemii.

Ponadto zaprezentowane zostaną skuteczne metody rozpuszczania struwitu, w ramach technologii Skuma DSR, a także metody bezwykopowej renowacji kanalizacji grawitacyjnej dużych średnic o profilach niekołowych z zastosowaniem modułów fGRP.

"Dopisali goście z kraju i z regionu, szczególnie ucieszył nas udział prezesa Dąbrowskiego z Bydgoszczy oraz liczna, sąsiedzka  delegacja z lubuskiego. Takie spotkanie było potrzebne nam wszystkim, bo onlinowe webinaria i konferencje na Teamsie nie wystarczą, zwyczajnie nie dają rady. Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom za aktywne uczestnictwo w tym spotkaniu i już dzisiaj zapraszamy do nas jesienią bieżącego roku" - podsumował Konferencję Pan Tomasz Makowski, Kierownik Biura Zarządu Stowarzyszenia Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe.

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 31 marca 2022 00:12
 • Komentarze (1)
  Image placeholder
  Image placeholder

  Świetna konferencja, jak minitargi! Super - czekamy na kolejną.

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodociągi Jaworzno: 320 …

  Jaworzno: dzień funduszy europejskich

  Możliwe implikacje maksy…

  Jak ustawę postrzegają branżyści?

  ZWiK podpisał umowę z NF…

  Adaptacja do zmian klimatu za 21 mln złotych

  IV turnieju wzięło udzia…

  Walczyli o Puchar Prezesa Spółki