Działalność bieżąca

Koszalińscy wodociągowcy wymieniają doświadczenia z Kolegami z Danii

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 27 maja 2022 07:33

Grupa kadry inżynierskiej, specjalistów od inwestycji, technologii uzdatniania wody, oczyszczania ścieków oraz energetyki Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Koszalinie, składa właśnie rewizytę w Danii na zaproszenie Ambasada Królestwa Danii.

Mają oni okazję poznać m. in. duńskie metody pozyskiwania oraz uzdatniania wody wraz z systemami kontroli jej przesyłu do odbiorców, czy też technologii, która pozwala jak najskuteczniej oczyszczać ścieki i zagospodarowywać osady ściekowe, wykorzystując jednocześnie energię powstającą w tych procesach.

Przypomnijmy, nasi branżyści pod koniec kwietnia gościli w swoim zakładzie delegację z Danii na czele z Thor Danielsenem, ekspertem sektora wodnego w dziale handlowym Ambasady Królestwa Danii w Polsce oraz Pawłem Pawłowskim, doradcą handlowym w Ambasadzie, rozmawiając wówczas o technologii, która wspiera gospodarkę wodociągową i adaptację do zmian klimatycznych.
Jak podkreśla MWiK Koszalin, wizyta w Kopenhadze, przedsiębiorstwie wodociągowym w mieście Aarhus, a także oczyszczalni ścieków w Marselisborg, możliwa jest dzięki zaangażowaniu wielu specjalistów z Danii.

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 27 maja 2022 07:33
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Podpisali umowę na prawi…

  Przebudują oczyszczalnie we Wrześni

  W ramach otwarcia - dzie…

  Ustka: koniec przebudowy oczyszczalni

  BEZPIECZNY pobór próbek …

  Mrozoodporne szafki typu BORNUO i BORNEO umożliwiają pobieranie próbek wody bezpośre…

  Łapcie się za kieszeń - …

  Niepokojące wskaźniki cen towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu 2022 r.