Oczyszczanie ścieków

Mazowieckie: W Rzeczniowie mają nową oczyszczalnię

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 26 czerwca 2021 18:20

Mała gmina, wielka inwestycja

Mazowieckie: W Rzeczniowie mają nową oczyszczalnię

W dniu 21 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej mechaniczno – biologicznej oczyszczalni ścieków w Rzeczniowie, w woj. mazowieckim, pow. lipski.

Łączny koszt całej inwestycji wyniósł 6.563.036,46 zł. Na zadanie zaciągnięto pożyczkę w wysokości 5.335.802,00 zł w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, która jest umarzalna w 50%.  Prace przy budowie nowej oczyszczalni ścieków zaczęto na początku marca 2020 roku, natomiast już w listopadzie tego samego roku została oddana do użytku. Oczyszczalnia składa się z dwóch niezależnie pracujących ciągów technologicznych, w których każdy wyposażony został w oddzielny reaktor biologiczny. Działanie oczyszczalni ścieków jest zautomatyzowane. W zbiornikach uśredniających ścieki dowożone zamontowana została nowoczesna pompa oraz system napowietrzania i mieszania ścieków. Jest to przedsięwzięcie, które znacznie poprawi funkcjonowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie gminy.

Rzeczniów – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie lipskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie radomskim. Siedziba gminy to Rzeczniów. Według danych z 31 grudnia 2012 gminę zamieszkiwało 4637 osób.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 26 czerwca 2021 18:20
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  W Kosowie Lackim powstan…

  Inwestycję wsparł samorząd Województwa Mazowieckiego

  Rzeszów: kładą rury do n…

  Rzeszów: kładą rury do nowego osiedla

  Niebeskie Źródła na Mazo…

  Pulsujące gejzery w Polsce

  Ważna rezolucja przyjęta…

  We wrześniu Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie strategii dotyczącej fa…