Trendy

Mineralną wodę masz w kranie

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 17 marca 2021 12:57

Szczecineckie Wodociągi: Mineralną wodę masz w kranie

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku przekonuje, że szczecinecka kranówka jest niczym mineralna woda, którą można pić bez obaw.

Spółka informuje, że ogólna zawartość rozpuszczonych składników mineralnych w wodzie ze szczecineckiego ujęcia wynosi aż 383,8 mg/l, co oznacza, że jest ona wodą mineralną- nisko zmineralizowaną. Źródła wód głębinowych są bardzo dobrze izolowane warstwami gliny stanowiącej ochronę przed zanieczyszczeniem, a pionowy spływ wody z powierzchni do warstw wodonośnych trwa około 50 lat. Co oznacza, że jakość wody jest stabilna.

- Mineralną wodę masz w domu. Możesz z niej korzystać również z dystrybutorów, które zamontowane zostały w szkołach, przychodniach lekarskich oraz na obiektach sportowych. Wodę w karafkach serwują również niektórzy szczecineccy restauratorzy- czytamy na stronie Przedsiębiorstwa.

Firma przekonuje, że woda z kranu jest kontrolowana znacznie częściej niż woda butelkowana, co daje pewność, że jest ona czysta zarówno pod względem bakteriologicznym jak i fizyko-chemicznym. Nim trafi do mieszkańców musi spełnić wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przydatnej do spożycia. Dodatkowo jest pod stałym nadzorem stacji sanitarno- epidemiologicznej.

Są jeszcze inne dobre strony picia wody z kranu zamiast kupnej butelkowanej mineralnej- to koszty. Cena jednego litra wody z kranu to 0,0032 zł. Cena 1 l wody butelkowanej to około 1,5 zł. Różnica jest ogromna. Skoro w kranie mamy wodę zawierającą te same składniki mineralne, to po co przepłacać- pytają retorycznie szczecineckie wodociągi.

Podobne akcje zachęcające do picia wody z kranu prowadzi jak wiadomo wiele przedsiębiorstw wod-kan w Polsce. Również na naszym portalu można znaleźć o tym wiele informacji.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: PWiK Szczecinek 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 17 marca 2021 12:57
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Projekt specustawy o rew…

  Wody Polskie będą kluczową instytucją w odbudowie zasobów przyrodniczych Odry

  Szprotawskie Wodociągi i…

  Szprotawa: budują wodociąg dla nowej fabryki

  W Wesołej wodociągowcy r…

  Nowe sieci w Warszawie

  Czy jesteśmy gotowi na n…

  Nowa dyrektywa unijna w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi j…