Opłaty środowiskowe

Minister powoła pełnomocnika ds. przeciwdziała suszy

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 6 kwietnia 2021 20:23

Minister powoła pełnomocnika ds. przeciwdziała suszy

Minister Michał Kurtyka powołał Pełnomocnika do spraw przeciwdziałania skutkom suszy oraz niedoborowi zasobów wodnych w środowisku. Funkcję tę objął Łukasz Lange.

Do zadań Pełnomocnika do spraw przeciwdziałania skutkom suszy oraz niedoborowi zasobów wodnych w środowisku należy m.in. inicjowanie i monitorowanie działań podejmowanych w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz współpraca z organami administracji publicznej, organizacjami pozarządowymi oraz środowiskiem naukowym w zakresie problematyki suszy i niedoboru zasobów wodnych w środowisku, a także koordynowanie platformy www.susza.gov.pl.

Już dziś musimy reprezentować wspólne, interdyscyplinarne podejście zarówno na poziomie instytucjonalnym - tworząc wspólną płaszczyznę w ujęciu rządowym przez poszczególne resorty, jak i na poziomie badawczym – realizując szereg inicjatyw z uwzględnieniem roli instytutów badawczych oraz uczelni – powiedział Łukasz Lange, pełnomocnik do spraw przeciwdziałania skutkom suszy oraz niedoborowi zasobów wodnych.

Ł. Lange urodził się w 1985 roku w Blachowni. Jest absolwentem Inżynierii Środowiska Politechniki Częstochowskiej. Tytuł magistra inżyniera uzyskał w 2012r. W tym samy roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej.

Od początku kariery zawodowej związany z gospodarką wodną. W 2005 roku rozpoczął pracę w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego.

Od 2018 roku pełnił obowiązki Dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach. W tym samym czasie był delegatem Rzeczypospolitej Polskiej do Polsko-Czeskiej Komisji ds. Wód Granicznych.

Z dniem 13.05.2020r. został powołany na Pełnomocnika Ministra Środowiska do spraw przeciwdziałania skutkom suszy oraz niedoborowi zasobów wodnych w środowisku.

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 6 kwietnia 2021 20:23
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Nowelizacja prawa wodneg…

  Zmiany dla gmin, więcej praw dla Wód Polskich

  Powstanie nowy zbiornik …

  W Lublinie uporządkują sieć deszczową

  Sosnowiec otrzymał Rów M…

  Gmina Sosnowiec otrzymała od Spółki Restrukturyzacji Kopalń rów odpływowy, będący ob…

  Badanie świadomości i za…

  Problem z zasobami wodnymi