#Trendy

MPWiK w Leszcznie planuje wymienić układ pomp sieciowych, płuczących i szafy sterownicze.

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 17 lutego 2021 08:54

MPWiK Leszno: Inwestycja goni inwestycję

Na terenie Stacji Uzdatniania  Wody Karczma Borowa  należącej do MPWiK w Lesznie, niebawem powstanie mikroinstalacja fotowoltaiczna, ale to nie jedyne zadanie zaplanowane do realizacji w 2021 roku na terenie tego obiektu- informuje spółka.

Będzie to naziemna instalacja złożona ze 120 szt. monokrystalicznych modułów fotowoltaicznych o mocy jednostkowej 330Wp,zamontowanych na systemowych wolnostojących konstrukcjach stalowo – aluminiowych zakotwionych w gruncie.

W grudniu 2020 r. spółka umieściła ogłoszenie przetargowe, w odpowiedzi na które wpłynęło do MPWiK aż 18 ofert!  Wybrana została najkorzystniejsza oferta na wartość 108,8 tys. zł netto złożona przez ELSETT zielone technologie Sp. z o.o.  Wyznaczony termin wykonania prac to 30 kwietnia 2021 r. Jest to pierwszy i bardzo istotny krok do stopniowego uniezależnienia się od dostawców zewnętrznych w zakresie dostarczanej do Wodociągów energii elektrycznej.

Kolejne  zadanie obejmuje wymianę szaf elektrycznych (rozdzielnica niskiego i średniego napięcia) pracujących na obiekcie od początku istnienia stacji, czyli od 1994 r. wraz z wymianą układu pomiarowo-rozliczeniowego i montażem agregatu prądotwórczego gwarantującego nieprzerwaną pracę obiektu, bez względu na zanik zasilania elektrycznego.

 Nakłady inwestycyjne wyniosą 458 tys. zł netto. Z wykonawcą zadania została podpisana już umowa i został przekazany plac budowy.  Termin realizacji określony został do 16 kwietnia 2021 r.

Natomiast do końca marca spółka zamierza wymienić ogrodzenia z powlekanej siatki ogrodzeniowej na mocniejsze i stabilniejsze ogrodzenie z wzmacnianych paneli.

Takie działanie jest potrzebne, szczególnie z uwagi na sporą ilość dzików, które chętnie odwiedzają SUW Karczma Borowa, niestety wyrządzając przy tym wiele szkó.

To nie koniec inwestycji zaplanowanych na ten rok. MPWiK w Leszcznie planuje wymienić układ pomp sieciowych, płuczących i szafy sterowniczej. Planowany jest także zakup i montaż lampy UV na SUW Karczma Borowa, ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa mikrobiologicznego wody. Ta Stacja ta jest ostatnim obiektem (obok SUW Strzyżewice i SUW Zaborowo), która będzie wyposażona w lampę UV do dezynfekcji wody wprowadzanej do sieci wodociągowej w Lesznie.

Spółka w Leszcznie to przedsiębiorstwo mające już prawie 121 lat. Łączna długość sieci wodociągowych obsługiwanych przez Spółkę to 400,55 km, a kanalizacyjnych -  383,95 km. Spółka zajmuje się też eksploatacją i konserwacją sieci kanalizacji deszczowej stanowiącej własność miasta Leszna. W zeszłym roku MPWiK w Lesznie zostało uhonorowane tytułem Gazela Biznesu.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: MPWiK Leszno

##inwestycje
Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 17 lutego 2021 08:54
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Poznbaj inne artykuły s tej kategorii.

  Ćwierć miliarda na inwes…

  Na rozbudowę infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej szczeciński ZWiK planuje w…

  Polska w strefie czerwon…

  Branża przywraca a obostrzenia dla klientów Praktycznie większość spółek wodociągow…

  Bogatyńskie Wodociągi i.…

  - Trzeba jasno powiedzieć to najważniejszy obowiązek przygotowania dobrego dla miesz…

  Uchwały wyznaczające agl…

  Z końcem roku upłyną termin.