Sponsorowane

Nagrody TYTAN 2022

Szymon Różański Dodany dnia: 14 października 2022 11:19

Nagrody TYTAN 2022 – zgłoś kandydaturę w obszarze gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej

Można już zgłaszać kandydatury do TYTANÓW – prestiżowej nagrody dla najciekawszych projektów i najlepszych produktów w obszarach gospodarowania wodami opadowymi oraz ochrony przeciwpowodziowej. Laureatów poznamy na uroczystej gali podczas Kongresu gospodarowania wodami opadowymi i ochrony przeciwpowodziowej, który odbędzie się w Krakowie w dniach od 7 do 9 listopada.

  • TYTANY cieszą się uznaniem w całej Europie
  • Przyznaje je jury złożone z wybitnych ekspertów
  • Od 2003 roku statuetki trafiły do ponad 100 laureatów

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo INŻYNIERIA, organizator uznanych w środowisku konferencji i kongresów. Laureatów TYTANÓW  wybiera niezależne jury, składające się z praktyków i ekspertów świata nauki specjalizujących się w danej dziedzinie, w tym przedstawicieli uczelni wyższych, stowarzyszeń oraz mediów.

Symbol mocy i troski o środowisko

Nie bez przyczyny jako kształt inżynieryjnego trofeum wybrano postać Tytana – muskularnego mężczyzny, posiadającego realny wpływ na kształtowanie własnego otoczenia.

Projekt nagrody wykonał znany krakowski artysta rzeźbiarz - Andrzej Krawczak. Autor tłumaczył, iż tors tytana oplata winorośl, podkreślająca symbiozę z naturą oraz troskę o środowisko naturalne, która jest jednym z kryteriów przyznawania tego wyróżnienia. 

Elitarne grono TYTANÓW 

Na rynku budowlanym od lat rośnie liczba ważnych inwestycji, realizowanych w duchu zrównoważonego rozwoju oraz innowacyjności. To one corocznie od 19 lat mają szansę zdobyć nagrody TYTAN rozdawane podczas uroczystych gal uświetniających branżowe kongresy i konferencje.

Po raz pierwszy TYTANY zostały rozdane w branży bezwykopowe. Tradycję szybko rozszerzono na obszar geoinżynierii oraz geotechniki – które stanowią podstawę realizacji większości projektów budowlanych, a od 2006 r. kolejną branżą, dostrzeżoną przez fundatorów nagrody, stało się budownictwo podziemne.  

Zmiany klimatyczne wymuszające konieczność uwzględnienia wód opadowych w zarządzaniu bezpieczeństwem powodziowym oraz konieczność powiązania zagadnień związanych z gospodarowaniem wodami w miastach i ochrony przeciwpowodziowej terenów pozamiejskich sprawiły, że powołano Jury, które śledzi dokonania w obszarze gospodarowania wodami oraz ochrony przeciwpowodziowej. W ten sposób od 2018 r. nagrody TYTAN przyznawane są także w tych dziedzinach.

TYTANY 2022 – co jeszcze przed nami?

W 2022 r. przyznano już TYTANY branż: inżynierii bezwykopowej, geoinżynierii i budownictwa podziemnego. Podczas zbliżającego się Kongresu Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej, który powstał z połączenie organizowanych od lat Konferencji Gospodarowania Wodami Opadowymi (GWOR) oraz Konferencji Ochrona Przeciwpowodziowa (OP) rozdane zostaną TYTANY 2022 w obszarze „wodnym”.

Wyróżnienie nie obejmuje jedynie wykonawców czy producentów. Już od ponad dekady doceniani są także inwestorzy zwycięskich projektów. W ten sposób jury chce szczególnie podkreślić złożoność procesu inwestycyjnego, w ramach którego realizowane są poszczególne zadania.

Nominacja = nobilitacja

Już samo wytypowanie produktu, projektu lub inwestora jako nominowanego do nagrody TYTAN jest nobilitacją i powodem do dumy. Warto zatem zgłosić do konkursu swoją firmę – jako wykonawcę, producenta lub stronę zamawiającą.

Nominacje bowiem nie są przypadkowe: przyznają je członkowie niezależnego jury, którzy nie tylko zgłaszają własne propozycje, ale też uważnie analizują zgłoszenia nadesłane przez specjalny formularz, udostępniony przez Wydawnictwo Inżynieria na stronie dedykowanej aktualnemu branżowemu wydarzeniu. 

Jeśli chcesz, aby TWOJA realizacja bądź produkt wzięły udział w konkursie TYTANY 2022 – ZGŁOŚ SIĘ!

Kongres #GWiOP2022 – nauka i biznes szukają rozwiązań na skutki zmian klimatycznych

W dniach 7-9 listopada w Krakowie odbędzie się ogólnopolski Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej. Biorący w nim udział przedstawiciele świata biznesu, nauki, władz lokalnych i państwowych oraz wszyscy zainteresowani tematyką gospodarowania wodami, małej retencji, idei miasta gąbki, zielono-niebieskiej infrastruktury miejskiej, zbierania deszczówki oraz ochrony przeciwpowodziowej będą mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach, prelekcjach, pokazach i wycieczkach technicznych.

Wydarzenie odbędą się w formule hybrydowej: będzie można w nim uczestniczyć bezpośrednio w Krakowie oraz online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com

Więcej informacji na temat programu Kongresu GWiOP, prelegentów oraz atrakcji towarzyszących można znaleźć na oficjalnej stronie Kongresu.

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 14 października 2022 11:19
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Funkcja OCR w ZSI UNISOFT

    Rozwiązanie, które usprawni pracę w Twojej Firmie

    Umocniony wał na Kanale …

    Inwestycja Zarządu Zlewni w Stargardzie

    Wpięli w sieć kilometr n…

    Wodociągi Kościańskie

    Niepokojący dla branży w…

    W latach 2000-2020 pobór wody na potrzeby gospodarki narodowej i ludności zmniejszył…