inwestycje

Wodociągi Zielona Góra podpisały dwie umowy

Szymon Różański Dodany dnia: 6 lipca 2022 12:58

Powstanie zbiornik retencyjno-rozsączający przy ul. Foluszowej w Zielonej Górze. We wtorek podpisano umowę z wykonawcą na to zadanie. To druga podpisana umowa na inwestycje związane z uporządkowaniem gospodarki wodami opadowymi w tym mieście, w ciągu ostatnich dni.

W ramach kontraktu wykonany zostanie specjalny zbiornik usytuowany przy ulicy Foluszowej w Zielonej Górze, na lewobrzeżnym by-passie cieku Kanał Łącza. Kanał Łącza jest jednym z głównych odbiorników wód deszczowych z terenu miasta Zielona Góra, a projektowany zbiornik będzie służył do transformacji fali wezbraniowej w cieku po wystąpieniu deszczów nawalnych w zlewni cieku. Wartość podpisanej umowy to 6 340 000,00 PLN (bez VAT).

Cała inwestycja jest zadaniem w projekcie pn. „Realizacja Kontraktu I w ramach Projektu: „Uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na obszarze Aglomeracji Zielona Góra – etap I.”

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjne INMEL Sp. z o.o. z Poznania. Termin wykonania mija 30 listopada 2023 r.

Nie była to jedyna umowa podpisana przez Wodociągi Zielona Góra, kilka dni wcześniej podpisano umowę na dwa zadania. Pierwsze polegać będzie na zagospodarowaniu wód cieku Dłubnia w rejonie ul. Botanicznej i Zawiszy Czarnego. Drugie – uporządkowanie kanalizacji deszczowej w ulicach Nowojędrzychowskiej i Makowej wraz z budową stawu parkowego w cieku Dłubnia.

Budowle mają wytworzyć retencję wód opadowych i roztopowych w naturalnej niecce – dolinie cieku Dłubnia.Zadanie o wartości 3.630.660,70 złotych (bez VAT) zrealizuje Zakład Handlowo Usługowy Arkadiusz Jaranowski, z siedzibą w gm. Międzyrzecz, miejsc. Bobowicko. Termin wykonania zadania: do 30 listopada 2023 r.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Zielona Góra

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 6 lipca 2022 12:58
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Umocnienie doliny potoku…

    30 mln złotych na ochronę Nowego Sącza

    Czyszczą kanały w Łodzi

    250 kilometrów „ceglanego miasta”

    Rzeszów: Glebex+- nowa p…

    Od osadu do nawozu

    Retencja korytowa a nawa…

    160 mln na dwufunkcyjność melioracji