Trendy

Nowy dyrektor IMGW

Marcin Simiński Dodany dnia: 29 stycznia 2024 18:05

 

Minister infrastruktury powołał w dniu 24 stycznia nowego dyrektora Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, został nim prof. dra hab. Roberta Czerniawski.

R. Czerniawski jest ekologiem wód płynących i stojących, ichtiologiem oraz hydrobiologiem, a także specjalistą w zakresie transportu materii organicznej w rzekach. W swojej pracy naukowej zajmuje się głównie wpływem antropogenicznym przekształceń zlewni i koryt rzek oraz zanieczyszczeń wód na funkcjonowanie ekosystemów wodnych i zasobów wód w dobie zmian klimatu. Dyrektor Instytutu Biologii i kierownik Katedry Hydrobiologii Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2020 r. został powołany na stanowisko Przewodniczącego Rady Naukowej Drawieńskiego Parku Narodowego. Od 2021 r. Przewodniczący Rady Ochrony Przyrody przy Regionalnym Dyrektorze Ochrony Środowiska w Szczecinie. Od września 2022 r. wiceprezes Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego.

Koordynator i wykonawca wielu projektów dotyczących ochrony wód płynących przed zagrożeniami antropogenicznymi. Autor licznych artykułów naukowych, monografii i książek oraz organizator i uczestnik wielu konferencji naukowych.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 29 stycznia 2024 18:05
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Łódź: cztery kilometry n…

  Modernizacja sieci wodociagowej siedmiu ulic za ponad 11 mln zł

  Awaria przyspieszyła pla…

  Katowickie Wodociągi prowadzą naprawę ważnej nitki wodociągu

  Pół kilometra wodociągu …

  Zakończyła się budowa sieci wodociągowej na ul. Kolorowej w Mierzynie - gm. Dobra Sz…

  Płock: Dopłacą do budowy…

  Płock: Dopłacą do budowy przyłącza sanitarnego