Trendy

Szczecin: remont poidełka

Szymon Różański Dodany dnia: 14 maja 2023 20:26

Podczas spacerów na popularnych w Szczecinie  Jasnych Błoniach znów będzie można napić się wody bezpośrednio ze znajdującego się tu zdroju. Zakończył się remont urządzenia.

Poidełko nie działało od dłuższego czasu ze względu na zły stan techniczny- informuje ZWiK w Szczecinie.  Wewnętrzny mechanizm musiał zostać całkowicie wymieniony,  podobnie żeliwny korpus wymagał gruntownej naprawy i renowacji.

„Zadania  podjęli się tego nasi mechanicy. Pospawali i odnowili kadłub urządzenia, pieczołowicie go również odmalowali. Następnie przekazali Zakładowi Usług Komunalnych, który jest właścicielem zdroju, aby zamontował postument na starym miejscu w pobliżu fontanny „bartłomiejki””- informuje Tomasz Makowski, Rzecznik Prasowy szczecińskiego ZWIK.

Po badaniach laboratoryjnych wody i dokręceniu chromowanego kranu urządzenie ponownie służyć będzie spacerującym po Jasnych Błoniach tysiącom spacerowiczów i turystów. Wystarczy, że odkręcą kurek, a ze zdroju popłynie czysta, bezpieczna i zdrowa szczecińska woda, taka, jaką mamy w naszych domach. Można ją pić bezpośrednio lub wygodnie nabrać do bidonu.

Źródło: ZWIK Szczecin

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 14 maja 2023 20:26
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Nowy Prezes Izby Gospoda…

  Krzysztof Dąbrowski nowym prezesem IGWP

  Łódź: miasto położone na…

  Historia rzek, rzeczek i cieków wodnych w Łodzi

  Łódzki ZWIK ofiarą cyber…

  Hakerzy pobrali zawartość skrzynek mailowych!

  Rekordowy projekt z rura…

  Rury polskiego producenta zastosowane we Włoszech!