Inwestycje

Plany inwestycyjne Wodociągów Warszawskich

ŁUKASZ SZELĄG Dodany dnia: 26 lutego 2024 06:11

Wśród priorytetów w planach inwestycyjnych Wodociągów Warszawskich na ten rok jest dalsza rozbudowa i modernizacja infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej m.in. na warszawskim Bemowie.

W najbliższym czasie spółka wybierze wykonawcę nowego odcinka sieci kanalizacyjnej, która powstanie na bemowskim osiedlu Chrzanów.

„Sieć kanalizacyjna na Chrzanowie, którą planują wybudować Wodociągi Warszawskie, będzie przebiegać wzdłuż ul. Szeligowskiej. Przewód, wraz z odcinkami sieci odchodzącymi do nieruchomości, będzie mieć długość blisko 460 m, ze średnicą – w zależności od danego odcinka – od 400 do 500 mm oraz od 160 do 300 mm”- informują Wodociągi Warszawskie.

 Po zakończeniu inwestycji do nowej kanalizacji będzie mogło się podłączyć kilkanaście budynków, w tym wielorodzinnych.

Naprzeciw potrzebom mieszkańców

Rozbudowa kanalizacji w ul. Szeligowskiej podyktowana jest dynamicznym rozwojem tej części Bemowa i rosnącą w perspektywie najbliższych lat liczbą mieszkańców.

„Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie docelowo może się osiedlić do 30 tys. mieszkańców. Co więcej – planowana jest tu budowa stacji II linii metra C2 „Szeligowska”, a obszar ten cieszy się dużym zainteresowaniem deweloperów. Budowa nowego odcinka kanalizacji w ul. Szeligowskiej umożliwi dalszą rozbudowę sieci kanalizacyjnej na tym obszarze”- informują Wodociągi Warszawskie.

530 km sieci

Wodociągi Warszawskie każdego roku budują i modernizują dziesiątki kilometrów sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. W ciągu ostatnich sześciu lat spółka zrealizowała w mieście inwestycje obejmujące ponad 530 km sieci. Tylko w ubiegłym roku było to niemal 90 km sieci za kwotę przekraczającą pół miliarda zł. W planach spółki do 2030 roku jest budowa i modernizacja łącznie ponad 1200 km sieci – szacowana wartość planowanych inwestycji wyniesie ponad 1,6 mld zł.

 

Źródło: Wodociągi Warszawskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

ŁUKASZ SZELĄG Dodany dnia: 26 lutego 2024 06:11
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Doroczny ranking firm wo…

  ZWiK Szczecin w krajowej czołówce

  Posiedzenie Komisji i n…

  Jakość wód w Polsce

  Stopy procentowe ostro w…

  Wodociągowcy, trzymajcie się za kieszeń – koszty kredytów i pożyczek znowu wzrosną!

  Leszczyńskie Wodociągi i…

  Uczniowie odbyli praktyki