Oczyszczanie ścieków

Pomyśleli też o minimalizacji zapachów

KATARZYNA ULAS Dodany dnia: 29 października 2023 19:03

Dobiega końca „Modernizacja ciągu gospodarki osadowej i innych obiektów oczyszczalni ścieków Dębogórze oraz rozwój sieci kanalizacji sanitarnej PEWIK GDYNIA”.

W ramach projektu wybudowano jedną przepompownię ścieków i sieć kanalizacji sanitarnej o średnicach od 90 – 200 mm o długości 0,5 km w ul. Prostokątnej w Gdyni, o wartości brutto 0,7 mln zł. Oprócz tego powstała instalacja fotowoltaiczną z modułów w ilości 1.120 szt. o mocy całkowitej 420 KWp o wartości brutto 2,3 mln zł, która ma wytwarzać energię elektryczną na potrzeby własne oczyszczalni. Zbudowano także przepompownię ścieków i kanalizację sanitarną o średnicach od  160 – 200 mm o długości 8,6 km za kwotę brutto 7,6 mln zł.

Ponadto wykonano nasadzenia różnych drzew i krzewów na terenie oczyszczalni ścieków „Dębogórze” o wartości brutto 1,2 mln zł, które mają ograniczać oddziaływanie uciążliwych zapachów wytwarzanych na oczyszczalni na środowisko.

Jak informuje PEWIK w Gdyni obecnie trwają jeszcze drobne roboty dot. kontraktu „Modernizacja ciągu przeróbki osadów GOŚ „Dębogórze” i kontynuowane są prace związane z instalacją kogeneracji na terenie oczyszczalni  „Dębogórze”.

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

KATARZYNA ULAS Dodany dnia: 29 października 2023 19:03
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Szczecinski ZWIK liderem…

  „GREEN ENERGY Klaster”

  Sporo działo się w Dziel…

  64 km sieci za 80 mln zł

  Zanieczyszczenie Odry a …

  Wodociągi uspakajają mieszkańców

  Czyszczą kanały w Łodzi

  250 kilometrów „ceglanego miasta”