Inne

RZGW Lublin: wytypowano ponad tysiąc miejsc

ŁUKASZ SZELĄG Dodany dnia: 21 maja 2023 21:26

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie poinformował, że rozpoczyna weryfikację dokumentacji pod względem  nielegalnych urządzeń służących do odprowadzania do rzek ścieków lub wód opadowych i roztopowych.

Do tej pory dokonano zamknięcia nielegalnych wylotów  na 9 rzekach m.in. na rzece Krzna, Konotopa, Kłodzianka oraz Zalesianka. Nielegalne wyloty są zamykane i kontrolowane  przez pracowników Nadzorów Wodnych przy udziale Zespołów Wsparcia Technicznego.

„Wytypowano  ponad 1000 wylotów do analizy, zarówno pod kątem legalności wykonania jak i odprowadzania oczyszczonych ścieków czy wód opadowych”- mówi Agnieszka Szymula Dyrektor RZGW w Lublinie. „W trakcie analizy ujawniane są wyloty, które są wykonane nielegalnie i nie ma możliwości ustalenia ich właściciela. Takie wyloty są przez pracowników Wód Polskich zamykane – zaślepiane i pozostawiana jest informacja o konieczności kontaktu celem złożenia wyjaśnień” – dodaje dyrektor.

Konsekwencje prawne odprowadzania ścieków do rzek z nielegalnych wylotów, mają również wymiar edukacyjny. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z nielegalności i potencjalnego  zagrożenia dla środowiska naturalnego tego typu szkodliwej działalności.

Jeżeli są Państwo świadkami podejrzanego procederu mogącego potencjalnie zatruwać środowisko wodne należy niezwłocznie zgłosić takie zdarzenie do właściwego miejscowo wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska lub online przez formularz „Zgłoś interwencję” oraz powiadomić najbliższy nadzór wodny lub zarząd zlewni Wód Polskich.

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

ŁUKASZ SZELĄG Dodany dnia: 21 maja 2023 21:26
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  8 pomp na 8 marca

  ZWIK Szczecin zaprasza na wyjątkowy spacer w Dzień Kobkiet

  NSA potwierdza wejście t…

  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. w Koninie wygrało proces z PGW…

  Odbiór 8 km sieci w Ciek…

  Wodociągi Kieleckie inwestują

  Wybudują śluzę na stopni…

  W Krapkowicach w województwie opolskim ruszyła budowa śluzy i sterowni na stopniu wo…