Pozostałe

Sprzątają ulicę wodą z basenów

Szymon Różański Dodany dnia: 1 sierpnia 2022 10:30

Czyste ulice mają znaczenie dla bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców oraz estetyki miasta, dlatego w Warszawie są regularnie sprzątane na mokro. Co ciekawe, do tego celu wykorzystuje się zużytą wodę z miejskich basenów.

W pierwszej połowie tego roku takie mycie ulic na mokro odbyło się 18 razy- informuje warszawski Zarząd Oczyszczania Miasta.

Codziennie prowadzimy porządki na warszawskich ulicach oraz na torowiskach tramwajowych. Każda z 1300 km ulic sprzątana jest przynajmniej raz w tygodniu, a torowiska nawet dwa razy. Od początku roku zamiatarki i zmywarki czyściły ulice średnio 18 razy, a torowiska – 48- informuje ZOM.

Tylko na mokro

Jezdnie oczyszczają 34 specjalistyczne pojazdy. Wymiatają z nawierzchni piasek i inne zaśmiecenia, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla kierowców. Porządki zawsze są prowadzone na mokro – ogranicza to wzbijanie się kurzu i pyłów, co korzystnie wpływa na jakość powietrza. Również podczas czyszczenia torowisk tramwajowych za każdym razem używana jest woda.

Racjonalne gospodarowanie wodą

Podobnie jak w poprzednich latach, w czasie wakacji współpracujemy z miejskimi basenami. Woda, która jest z nich spuszczana na czas przerw technicznych nie trafia do kanalizacji, a jest przepompowywana do pojazdów służb oczyszczania. Następnie jest wykorzystywana do sprzątania ulic na mokro.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: ZOM Warszawa

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 1 sierpnia 2022 10:30
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wzrosły niebezpiecznie s…

  Wzrosty stanu wody na dopływach Wisły i Odry

  Nasz ekspert, Łukasz Sze…

  Akcja "Zdrowa Woda" doceniona przez kapitułę

  ZWIK w Łodzi

  Zdroje w Łagiewnikach znów czynne

  Wodociągi Mareckie przej…

  Umowa podpisana na 9 lat