Maszyny i urządzenia

To urządzenie może być bardzo pomocne

ŁUKASZ TOMKÓW Dodany dnia: 22 października 2023 20:47

Do tej pory lokalizator kojarzył się bardziej z poszukiwaczami skarbów, bądź aplikacją w telefonach, niż pracą wodociągowców. Okazuje się, że podobne urządzenie ma również zastosowanie w branży wod-kan.

Jak znaleźć sieć wodociągową na dużym, otwartym terenie albo zimą pod pokrywą śniegu. Jak określić kierunek ułożenia przewodu lub przyłącza wodociągowego? Wodociągi Gdańskie w takich przypadkach korzystają ze specjalnego lokalizatora.

„Urządzenie wskazuje on nam trasę przebiegu instalacji podziemnych i precyzyjnie określa głębokości ich ułożenia. Szczególnie pomocny jest nam, gdy nie widać elementów uzbrojenia sieci (np. zasuwy, hydrantu) i nie ma punktów odniesienia, które pomogłyby zlokalizować przebieg przewodu wodociągowego” podkreślają zalety wykorzystywania urządzenia Gdańskie Wodociągi.

Lokalizator wyznaczania tras przebiegu instalacji podziemnych składa się z: generatora, który podaje sygnał o ustalonej częstotliwości na lokalizowany przewód wodociągowy oraz odbiornika odczytującego nadawany sygnał i ustalającego w ten sposób przebieg sieci wodociągowej.

Źródło: Wodociągi Gdańskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

ŁUKASZ TOMKÓW Dodany dnia: 22 października 2023 20:47
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Stołeczne Wodociągi użyc…

  ZWiK i MPWiK: Razem na ratunek Odrze

  Nowy dyrektor IMGW

  Został nim prof. dra hab. Roberta Czerniawski

  MWiK i Miasto Chodzież w…

  Przebudowa sieci wodociągowej na terenie miasta Chodzież

  Czy nastąpi zmiana zarzą…

  Rada Nadzorcza PWiK Rybnik ogłosiła konkurs na członków zarządu