Inwestycje

W Lublinie uporządkują sieć deszczową

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 18 lipca 2021 22:29

W Lublinie uporządkują sieć deszczową

Powstanie nowy zbiornik retencyjny

Miasto Lublin ogłosiło przetarg na budowę nowego zbiornika retencyjnego wraz z pompownią i uzbrojeniem w rejonie ulicy Farmaceutycznej. Nowa infrastruktura powinna być gotowa w ciągu 4 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

    –  Budowa zbiornika retencyjnego, do której właśnie przystępujemy, zabezpieczy istniejące budynki przed napływem wód opadowych przede wszystkim w newralgicznym rejonie ul. Śnieżyńskiego i ul. Farmaceutycznej oraz skrzyżowania ul. Morwowej z ul. Wojciechowską. Dzięki temu usprawnimy funkcjonowanie sieci kanalizacji deszczowej w tym rejonie – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Uporządkowanie kanalizacji deszczowej pozwoli zabezpieczyć posesje przed gwałtownym napływem wód opadowych i odciążyć istniejącą kanalizację deszczową. Zgodnie z projektem planowany zbiornik retencyjny (najazdowy) o pojemności 160 m3 zostanie zlokalizowany pod parkingiem przy ulicy Farmaceutycznej. Będzie się składał z połączonych ze sobą 2 zbiorników rurowych o średnicy 2,3 m i długości 19,6 m. Inwestycja przewiduje również budowę w tym miejscu separatora oraz pompowni o wydajności 5 l/s oraz niezbędnej infrastruktury w postaci wpustu ulicznego zlokalizowanej w ul. Śnieżyńskiego, 9 studni (żelbetowych i z tworzywa) oraz 12 odwodnień liniowych. Oprócz tego inwestycja zakłada odtworzenie nawierzchni drogowych parkingu, ulicy i chodnika o powierzchni ok. 735 m2.  Oferenci mają czas na składanie ofert do 29 lipca.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: UM Lublin

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 18 lipca 2021 22:29
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Podyplomowe Studia Uzdat…

  ZUT zaprasza na studia branżowe

  Najpierw wodociągi, późn…

  100-letnia konstrukcja na Odrze zostanie przebudowana

  Akcja bezpłatnych badań …

  Inicjatywa ma uświadomić zagrożenia związane z korzystaniem wody ze studni.

  Przebudują progi w rzece

  Żeby rybą żyło się łatwiej