Inne

We Włocławku osiem jednostek zapewni zimową osłonę przeciwpowodziową

Szymon Różański Dodany dnia: 11 grudnia 2022 21:39

Z początkiem grudnia lodołamacze Wód Polskich rozpoczęły dyżur lodowy w sezonie 2022/2023. Osiem statków, w tym nowoczesne jednostki Sokół i Orkan, będzie zapewniać zimową osłonę przeciwpowodziową w rejonie Zbiornika Włocławskiego. Dyżur potrwa do 15 marca.

We Włocławku stacjonuje 8 lodołamaczy: Orkan, Sokół, Mors, Lew, Niedźwiedź, Jaguar, Gepard i Bawół. Wszystkie jednostki są sprawne technicznie oraz przygotowane do prowadzenia akcji lodołamania. Dyżur lodowy na lodołamaczach pełniony będzie w okresie od dnia 01.12.2022 r. do dnia 15.03.2023 r.

Wszystkie obiekty Stopnia Wodnego we Włocławku są sprawne technicznie. W ramach przygotowań do sezonu zimowego wykonano konserwację kompleksów melioracyjnych na terenach depresyjnych w rejonie zbiornika. Ekipa nurkowa doszczelniła na okres zimowy zasuwy jazu Stopnia Wodnego Włocławek. Sprawdzono i przygotowano do ewentualnego zamknięcia bramę przeciwpowodziową w Płocku. Zamontowano również przegrodę śryżową na zbiorniku w rejonie miejscowości Popłacin.

W celu udrożnienia trasy pochodu lodu na zbiorniku, w zeszłym roku wydobyto na brzeg 50 tys. m3 oraz przemieszczono 4 tys. m3 osadów. W tym roku przemieszczono dotychczas 20 tys. m3 osadów. Aktualnie trwają następujące prace pogłębiarskie: przemieszczenie 10 tys. m3 osadów w rejonie miejscowości Płock-Radziwie i Popłacin oraz 90 tys. m3 w miejscowości Rokicie, które będą zrealizowane do końca roku.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: PGW Wody Polskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 11 grudnia 2022 21:39
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Poważna awaria wodociągu…

  Zalało ulice i auta na parkingu

  Remont pompowni w Płokach

  Oszcześdności wynoszą 50%wcześniejszych wydatków

  Wodociągi Puławskie dbaj…

  Drewniany wodociąg przed siedzibą spółki

  Łódź: wybudują 12 km sie…

  Wspólne inwestycje miasta i Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej