Aktualności od 1 do 10

Więcej czasu na uchwalenie aglomeracji ściekowej

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 23 marca 2021 18:42

Dobra wiadomość dla gmin

Więcej czasu na uchwalenie aglomeracji ściekowej

Do 29 marca wydłużono termin na wyznaczenie aglomeracji ściekowych dla gmin. Tak zdecydowało Ministerstwo Infrastruktury na prośbę samorządów.

Z dniem 31 grudnia 2020 roku zakończył się ustawowy proces wyznaczania aglomeracji ściekowych, realizowany przez samorządy poprzez uchwalenie nowych, obowiązujących aktów prawa miejscowego w tym zakresie. Większość aglomeracji zaktualizowało swoje obszary i dostosowało planowane działania do nowej perspektywy finansowej do 2027 roku.

Wychodząc naprzeciw potrzebom sygnalizowanym przez gminy, Ministerstwo Infrastruktury, przy współpracy z PGW Wody Polskie, uruchomiło proces umożliwiający władzom samorządowym weryfikację danych w zakresie inwestycji niezbędnych do spełnienia wymogów dyrektywy ściekowej lub utrzymania już osiągniętych wskaźników.

Zapisy szóstej aktualizacji Krajowego programu oczyszczania ścieków komunalnych (VI AKPOŚK) decydować będą o możliwości pozyskiwania środków finansowych przez jednostki samorządu terytorialnego (JST) na inwestycje realizowane w latach przyszłych. Dlatego też rzetelne i terminowe wypełnienie ankiety i formularza aktualizacyjnego będą kluczem do dalszych inwestycji i poprawy jakości życia mieszkańców aglomeracji.  Wypełnione ankiety aktualizacyjne oraz formularz zgłoszenia gminy proszone są przesyłać na adres mailowy kposk@mi.gov.pl oraz do wiadomości na adres e-mail właściwego Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w nieprzekraczalnym terminie do dnia 29 marca 2021 r.. Formularze dostępne są na stronie Wód Polskich jak i Ministerstwa Infrastruktury.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 23 marca 2021 18:42
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Zmiany w prawie wodnym

  Retencyjne ułatwienia dla rolników

  Łobez: woda z przerwaneg…

  Czy ta katastrofa jest skutkiem zaniedbań?

  Szykują się zmiany w pra…

  Szykują się zmiany w prawie wodnym?

  Szczecin: odrestaurują z…

  Nadzieja na uratowanie jednego z najbardziej oryginalnych zabytków Szczecina