Działalność bieżąca

Wodociągi Chrzanowskie na Złotej Liście Pracodawców

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 25 listopada 2021 08:13

Wodociągi Chrzanowskie na Złotej Liście Pracodawców

W Warszawie, na Zamku Królewskim, odbyła się uroczysta gala podczas której wręczono nagrody w trzech konkursach organizowanych przez Główny Inspektorat Pracy. Wśród nagrodzonych są Wodociągi Chrzanowskie.

Celem jednego z nich – konkursu „Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej” – jest promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników, a także wzorowo przestrzegają przepisów prawa pracy oraz dotyczących legalności zatrudnienia. To właśnie w nim nagrodzono Wodociągi Chrzanowskie, zarówno na szczeblu lokalnym (Województwo Małopolskie) jak i ogólnopolskim.

W tym roku Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko przyznała 9 nagród dla najlepszych pracodawców z całego kraju w trzech kategoriach zatrudnienia, a wśród nagrodzonych w kategorii III (powyżej 249 zatrudnionych) znalazło się właśnie nasze przedsiębiorstwo. Wodociągi zostały również wpisane na Złotą Listę Pracodawców.

– Cieszę się, że mogłem odebrać w Zamku Królewskim w Warszawie nagrodę, która jest nobilitującym i ważnym wyróżnieniem dla Wodociągów Chrzanowskich. Traktuję ją jako wyróżnienie dla pracowników naszego przedsiębiorstwa, gdyż bezpieczna praca to efekt nie tylko dobrej organizacji, sprawnych procedur, inwestowania w nowoczesne technologie i narzędzia, ale przede wszystkim wzorowej postawy ludzi, ich kompetencji i zaangażowania. Dlatego przekazuję gratulacje i wielkie podziękowania wszystkim współpracownikom – podkreśla prezes Tadeusz Arkit, który w imieniu spółki odbierał w Warszawie statuetkę.

Decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje Główny Inspektor Pracy na wniosek kapituły konkursu, w której obok jurorów Państwowej Inspekcji Pracy, zasiadają przedstawiciele największych reprezentatywnych centrali związków zawodowych. Kapituła oceniając kandydatów do nagrody wskazuje na firmy, w których nastąpiła znacząca i udokumentowana poprawa warunków pracy.

Redaktor Wodociagowiec

Źródło: Wodociągi Chrzanowskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 25 listopada 2021 08:13
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Proces zatwierdzania tar…

  Kawa z eskpertem - 14 grudnia godz. 10:00

  „Polska Geotermia Plus”-…

  Zbadają możliwość czerpania ciepła z wnętrza ziemi

  Inwestycja ze wsparciem …

  Rozbudują oczyszczalnię w Legnicy

  Mobilne pompy i brama pr…

  W Krakowie podpisano kolejne umowy