Ekspolatacja systemów wodnych

Wodociągi Chrzanowskie uruchomiły dodatkową studnię

Marcin Simiński Dodany dnia: 2 czerwca 2024 21:46

Na ujęciu wody w Bolęcinie została uruchomiona nowa studnia głębinowa S-5 o wydajności 30 m3/h- informują Wodociągi Chrzanowskie. Tym samym wzrosły zasoby dostarczanej przez Spółkę własnej wody.

Woda  ujmowana jest tutaj z czwartorzędowego piętra wodonośnego i charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami jakościowymi. Budowa nowej studni rozpoczęła się w listopadzie 2022 roku.

„Z początkiem br. nasze brygady z Wydziału Sieci Wodociągowej i Kanalizacyjnej doprowadziły rurociąg od studni S-5 do SUW, a pracownicy Wydziału Głównego Energetyka zabudowali samodzielnie wykonaną szafę sterowniczą i zakończyli instalację okablowania. Wiosną zakończono ostatnie prace montażowe systemu zabezpieczenia technicznego, systemu wizyjnego i alarmowego na studni oraz w budynkach technologicznych”- czytamy na stronie Wodociągów Chrzanowskich.

Jak przypomina Spółka w ubiegłym roku Stacja Uzdatniania Wody w Bolęcinie przeszła gruntowną modernizację, w tym m.in. zabudowę nowoczesnego i energooszczędnego zestawu hydroforowego, prace regeneracyjne trzech studni głębinowych oraz automatyzację całego obiektu, której celem było unowocześnienie bezpośredniego nadzoru nad procesami technologicznymi związanych z pompowaniem i uzdatnianiem wody.  Umożliwia ono zdalne uruchamianie urządzeń, pełną kontrolę i rejestrowanie parametrów przepływu wody, ciśnienia, temperatury, itp..

 

Źródło: Wodociągi Chrzanowskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 2 czerwca 2024 21:46
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Konferencja "Straty wody…

  Konferencja "Straty wody w systemach wodociągowych"

  Wodociągi Kieleckie zapr…

  Poidełka już czynne, kurtyny wodne gotowe

  Katowice: Zielony Budżet…

  Powstaną łąki i strefy zieleni

  Walczą z deficytem wody

  Wielkopolska – tam jest najbardziej sucho