Inwestycje

Wodociągi Dębickie uzyskały dofinansowanie - będzie kanalizacja w ulicy Macha

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 9 grudnia 2021 21:44

Wodociągi Dębickie uzyskały dofinansowanie - będzie kanalizacja w ulicy Macha

Wodociągi Dębickie przekonały Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do rozszerzania sporego projektu rozwoju gospodarki ściekowej i modernizacji oczyszczalni, dzięki czemu powstanie nowy odcinek sieci kanalizacyjnej.  

Zmodernizowane komory oczyszczalni ścieków

Od kilku miesięcy bieżącego roku Wodociągi Dębickie starały się o rozszerzenie Projektu pn. „Rozwój gospodarki wodno-ściekowej Miasta Dębica z modernizacją oczyszczalni ścieków” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, działanie 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji”.

Wnioskowane zmiany zakresu projektu zostały ostatecznie zaakceptowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i 15 listopada 2021 roku został podpisany Aneks do umowy o dofinansowanie.

„ Dzięki temu zakres rzeczowy Projektu został rozszerzony o 2 zadania: modernizację wydzielonych komór fermentacyjnych WKF na Oczyszczalni Ścieków w Dębicy oraz budowę kanalizacji sanitarnej na ul. Wilhelma Macha – etap I”- informują Wodociągi Dębickie.

Wprowadzenie nowych zadań było możliwe dzięki wygenerowanym oszczędnościom w wysokości 2,9 mln zł netto. Modernizacja komór fermentacyjnych na Oczyszczalni Ścieków została zrealizowana w jeszcze 2020 r., natomiast budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej w pasie drogowym ul. W. Macha w Dębicy o długości 943 mb będzie miała miejsce w 2022 r.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Dębice

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 9 grudnia 2021 21:44
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Modernizacja stacji uzda…

  Nawet 80 mln złotych może kosztować modernizacja głównej stacji uzdatniania wody dla…

  Kiedyś były ich tysiące…

  Kiedyś były ich tysiące - łódzkie zdroje uliczne

  Pij wodę - nie tylko w c…

  Kampania MPWiK Warszawa w trosce o nawodnienie organizmu

  MPWiK przypomina: sedes …

  Tony odpadów w warszawskiej kanalizacji