Trendy

Wodociągi Kieleckie wspierają młodych żeglarzy

Szymon Różański Dodany dnia: 20 czerwca 2022 05:54

Na przystani żeglarskiej nad kieleckim zalewem podpisana została umowa sponsoringu przez Wodociągi Kieleckie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew Kielce”. Jest to już kolejny rok wspierania młodych żeglarzy i adeptów żeglarska oraz sportów wodnych przez wodociągową spółkę

Umowę podpisali Prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz i Prezes UKS „Zalew Kielce” Andrzej Kosmala.   Do tej pory dzięki pomocy Wodociągów Kieleckich możliwe było m.in. zorganizowanie darmowych wakacyjnych kursów żeglarstwa i pierwszej pomocy nad wodą, zakup nowoczesnych kamizelek ratunkowych i dwóch rowerów wodnych, z których mogą korzystać nie tylko dzieci, ale ich rodziny i znajomi. - Jesteśmy przekonani, że nowa umowa również przysłuży się dobrze kieleckim dzieciom i młodzieży – powiedział prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz. I zapowiedział całkiem nową atrakcję. – Nie zmieniamy kwoty w umowie, ale żeby zrekompensować inflację, coś dołożymy. Przekażemy klubowi dodatkowo jeszcze kajaki – powiedział prezes Milcarz, co zostało nagrodzone oklaskami. Kajaków będzie od 2 do 4, zależnie od rodzaju, jaki zostanie wybrany, a więc i ceny.

 

Uczestnicy wtorkowego spotkania mogli na własne oczy przekonać się, jak prężnie działa klub. Na zalew wypłynęły żaglówki szkoleniowe optymist w barwach klubu i Wodociągów Kieleckich, a pozostałe łodzie zostały wyprowadzone z hangaru na nabrzeże.

Prezes Kosmala podkreślał, że dzięki wsparciu wodociągowej spółki klub osiąga coraz lepsze wyniki sportowe, bo duża liczba przeszkolonych dzieci na bezpłatnych kursach owocuje zdolnymi zawodnikami w dziecięcych i młodzieżowych w konkurencjach sportowych. – Pod tym względem zajmujemy już szóste miejsce wśród wszystkich klubów sportowych w Kielcach – poinformował po podpisaniu umowy.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Kieleckie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 20 czerwca 2022 05:54
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Drugi przewiert pod Wis…

  Alternatywny układu do przesyłu ścieków w Warszawie

  Łódzka Woda Najlepsza w …

  Promocja picia wody z kranu

  Kawa z ekspertem: ochron…

  Dylematy branży w pandemicznej rzeczywistości

  W Łodzi kradną włazy

  Łódź: ZWIK i Straż Miejska apelują do skupów złomu