Inwestycje

Wodociągi Zielona Góra inwestują

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 2 maja 2021 22:02

Wodociągi Zielona Góra inwestują

Modernizacja przepompowni i  budowa kanalizacji na 49 ulicach

Dwie spore inwestycje w modernizację sieci wod-kan zakończyły ostatnio  Wodociągi. Zielonogórskie. Jedna to modernizacja przepompowni, druga budowie sieci kanalizacyjnej w Ochli. 

Zmodernizowana przepompownia pracuje dla mieszkańców os. Raculka, znajduje się przy ul. Stajennej.  Zmieniono tam technologię przepompowywania ścieków- informują Wodociągi Zielona Góra.

Z  przepompowni tzw. "mokrej" na tłocznię z separacją części stałych. W przepompowni "mokrej" ścieki doprowadzone kanałem grawitacyjnym wpływają bezpośrednio do zbiornika gdzie zatopione są pompy, a w tłoczni z separacją ciał stałych pompy zamontowane są na zewnątrz zbiornika. Zastosowane unowocześnienie poprawia komfort pracy przy obsłudze przepompowni i niweluje bezpośredni kontakt ze ściekami- czytamy na stronie Spółki. Prace budowlane związane z zagospodarowaniem terenu potrwają jeszcze kilka dni.

Kanalizacja 49 ulic…

Kilka dni wcześniej zakończono natomiast prace przy budowie sieci kanalizacyjnej w Ochli. Właśnie trwa procedura odbiorowa, przegląd wykonanej sieci i obiektów związanych z budową kanalizacji. Kanalizacja powstała w 49 ulicach. Do nowopowstałej sieci będzie można podłączyć się już w maju. Warunkiem zrzutu ścieków do kanalizacji jest uzyskanie warunków, wykonanie przyłącza kanalizacyjnego oraz podpisanie umowy w ZWiK Sp z o.o.

Wartość zrealizowanej inwestycji to 26 mln 400 tys. złotych. Wykonawcą inwestycji jest Konsorcjum firm: KANWOD Wiesław Tarczyński – Lider Konsorcjum; KANWOD Sp. z o.o. sp.k., Zielona Góra – Partner Konsorcjum.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 2 maja 2021 22:02
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  „Amanda” dotarła na Mier…

  Pierwszy transport kamienia ze Szwecji

  Staw przestanie być ekol…

  Inwestycja w Świętochłowicach

  MPWiK w Warszawie finali…

  Drugi przewiert pod Wisłą zakończony

  Powstanie szlak kajakowy…

  32 km szlaku wodnego do Otwocka