Działalność bieżąca

XI. Ogólnopolski Ranking Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji 2022

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 marca 2022 17:28

XI. Ogólnopolski Ranking Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji 2022

Ex aequo „Katowice” i „Warszawa”

Poznaliśmy wyniki rankingu najlepszych w Polsce przedsiębiorstw wod-kan organizowanego  przez Strefę Gospodarki Dziennika Gazety Prawnej. Po raz kolejny na pierwszym miejscu znalazły się spółki z Katowic i Warszawy.

Jak informuje kapituła rankingu, przy ocenie przedsiębiorstw, brano pod uwagę wiele zmiennych, od twardych danych ekonomicznych i finansowych i technicznych, poprzez politykę kadrową, skuteczność pozyskiwania środków zewnętrznych aż po współpracę z lokalnymi społecznościami  i otoczeniem.

„Kapituła Rankingowa zwróciła szczególną uwagę na wyjątkowy rozwój technologiczny przedsiębiorstw przesyłających swoje aplikacje, dzięki czemu tegoroczne zmagania były wyjątkowo wyrównane, a o kolejności zajmowanych miejsc decydowały w wielu przypadkach niewielkie różnice punktów uzyskanych w poszczególnych kategoriach rankingowych”- czytamy w artykule podsumowującym tegoroczną edycją rankingu na stronie Dziennika Gazety Prawnej.

W tegorocznej edycji Rankingu zwyciężyły ex aequo Katowickie Wodociągi S.A. oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A- podobnie jak w roku ubiegłym. Drugą pozycję obronił  Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A.. W  tym roku spółka podzielić się musiała miejscem z Wodociągami i Kanalizacją w Opolu Sp. z o.o. Do niespotykanej sytuacji doszło natomiast w przypadku miejsca trzeciego, znalazły się na nim aż trzy  przedsiębiorstwa: Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach oraz PEWIK GDYNIA Sp. z o.o. Ta ostatnia spółka wzięła po raz pierwszy udział w tej branżowej rywalizacji.

Poniżej tabela dziesięciu, według XI Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji, najlepszych firm wod-kan w Polsce.

1. Katowickie Wodociągi S.A. / Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

2.Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A. / Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.

3.Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o. / Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach / PEWIK GDYNIA Sp. z o.o.

4. Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

5. Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o.

6. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rzeszowie / Sądeckie Wodociągi Sp. z o.o.

7. Wodociągi Białostockie Sp. z o.o. /  Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o.

8. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku / Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Oświęcimiu

9. „Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja” Sp. z o.o. / Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „WODNIK” Sp. z o.o. w Jeleniej Górze

10. Tarnowskie Wodociągi Sp. z o.o.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 marca 2022 17:28
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Co nowego w dyrektywie d…

  Lista obserwacyjna substancji.

  Wody Polskie sie zamykaj…

  Jednostki Wód Polskich do 9 kwietnia pozostaną zamknięte dla osób z zewnątrz

  Po dwuletniej przerwie w…

  Spotkajmy się w Bydgoszczy w dniach 10-12 maja 2022

  „Warszawska kranówka – u…

  Wystawa edukacyjna MPWiK